W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pilotażu programu Wirtualne Laboratoria Przyszłości!

Do kogo jest skierowany program?

Program jest skierowany do szkół ponadpodstawowych, które chciałyby wykorzystać udostępnione programy na lekcjach.

Czy udział w programie jest dla szkół obowiązkowy?

Udział w programie jest dobrowolny.

Czy do wzięcia udziału w programie potrzebuję nowoczesnego sprzętu komputerowego?

W obecnej fazie pilotażu oferujemy dostęp do usług w chmurze, które nie obciążają komputerów użytkowników. Pozwala to na komfortową pracę z wymagającymi programami nawet na starszym sprzęcie. Wymagane jest jedynie stabilne łącze internetowe.

Czy udział w programie jest płatny?

Udział w programie jest bezpłatny.

Jak zgłosić szkołę do programu?

Do programu pilotażowego zaprosimy bezpośrednio te szkoły, które w wakacje 2023 roku wzięły udział w badaniu infrastruktury komputerowej i wyraziły chęć uczestnictwa w programach pilotażowych Wirtualnych Laboratoriów Przyszłości.

Jaki jest limit zgłoszeń?

Jedna szkoła będzie mogła zgłosić maksymalnie 4 20-osobowe grupy uczniów, którzy będą odbywać zajęcia na komputerach w chmurze przez 45 minut w tygodniu.

Jak długo będzie trwał pilotaż?

Trzecia faza pilotażu programu trwa od października do końca grudnia 2023 roku.

Jakie są zobowiązania szkoły wynikające z uczestnictwa w programie?

Udział nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Pilotaż ma na celu zbadanie zapotrzebowania szkół na specjalistyczne programy, które mogą wspomóc naukę. Oczekujemy bliskiego kontaktu z osobami koordynującymi pilotaż w szkołach i wymiany doświadczeń oraz wypełnienia ankiety na zakończenie. Nie będzie ona jednak obowiązkowa.

Czy szkoły biorące udział w pilotażu muszą zrealizować określoną liczbę godzin zajęć w danym terminie?

Jedna szkoła może zgłosić 4 20-osobowe grupy osób korzystających z komputerów w chmurze raz w tygodniu na 45-minutowej lekcji. Jej przebieg zależy od nauczyciela.

Co nauczyciel może zrobić w pilotażu programu WLP?

Nauczyciel może wykorzystać udostępnioną platformę dowolnie. Jeśli sprzęt w szkole nie pozwala na pracę z wymienionymi programami, to dzięki chmurze będzie to możliwe. 

Czy będą dostępne instrukcje i materiały wspierające nauczycieli i uczniów?

Zapewniamy wsparcie merytoryczne w zakresie obsługi chmury oraz dostęp do  kursów wideo dotyczących programów: Matlab, 3dsMax, AutoCAD, Inventor Pro i Revit. Każdy kurs składa się z 6 90-minutowych filmów.

 

{"register":{"columns":[]}}