Lista obwodów rybackich
LISTA OBWODÓW UDOSTĘPNIONYCH PRZEZ DYREKTORA RZGW W GDAŃSKU DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB
1. Obwód rybacki rzeki Wisła nr 7 (poz. 7)
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wisła wraz z wodami dopływów, na odcinku wyznaczonym:
- od strony górnego biegu rzeki Wisła w jej 934,9 km – linią prostą łączącą na jej lewym brzegu punkt o współrzędnych 54o17’57,7” szerokości geograficznej północnej i 18o55’55,1” długości geograficznej wschodniej z punktem położonym na prawym brzegu rzeki Wisła o współrzędnych 54o17’57,3” szerokości geograficznej północnej i 18o56’09,1” długości geograficznej wschodniej 1) ;
- od strony dolnego biegu rzeki Wisła – linią prostą łączącą głowice kierownic wysuniętych w wody Zatoki Gdańskiej;
z wyłączeniem wód rzeki Martwa Wisła poniżej śluzy w miejscowości Przegalina i wód jej dopływów.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. rzeka Wisła poza Obrębem Ochronnym.
2. Obwód rybacki jeziora Młynek na cieku bez nazwy w zlewni rzeka Drwęca (poz. 55)
Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Młynek z wodami jego dopływów oraz wody cieku łączącego to jezioro z dopływem do jeziora Piekło (Wajgant, Boreczno).
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jezioro Młynek.
3. Obwód rybacki jeziora Szczytno na rzece Brda nr 3 (poz. 143)
Obwód rybacki obejmuje wody jezior: Szczytno, Szczytno Małe, Końskie, Krępsko, Poddębie, Orzechowo, Korby, Tuczno i wody cieków łączących te jeziora oraz wody 50-cio metrowego odcinka rzeki Brda poniżej wypływu z jeziora Końskie oraz wody dopływów do tych wód.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jeziora: Szczytno, Szczytno Małe, Końskie, Krępsko, Poddębie, Orzechowo, Korby, Tuczno oraz rzeka Brda na odcinku:
- między jeziorem Szczytno Małe i jeziorem Końskie,
- 50-ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Końskie.
4. Obwód rybacki jeziora Glina na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Lipczynka (poz. 160)
Obwód rybacki obejmuje wody jezior: Glina, Płotki i wody odpływu do rzeki Lipczynka, z wyłączeniem wód dopływu z jeziora Czarne (Płosno).
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jezioro Glina.
5. Obwód rybacki cieku Czerwona Struga w zlewni rzeki Brda (poz. 164)
Obwód rybacki obejmuje wody:
- cieku Czerwona Struga z wodami jego dopływów, od źródeł do jego ujścia do jeziora Charzykowskie,
- jezior: Gostudno i Węgorzyn.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jeziora Gostudno, Węgorzyn.
6. Obwód rybacki jeziora Brzeźno na rzece Młosina (Mlusina, Mlusino) nr 1 (poz.181)
Obwód rybacki obejmuje wody:
- jezior: Brzeźno, Kały, Wielkie i Małe Młosino,
- rzeki Młosina (Mlusina, Mlusino) od źródeł do jeziora Leśno Górne
oraz wody dopływów do tych wód.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jeziora Brzeźno, Wielkie i Małe Młosino.
7. Obwód rybacki jeziora Rudno na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Kręgiel (poz. 228)
Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Rudno, wody odpływu do jeziora Nowojasinieckie i wody dopływów do tych wód.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jezioro Rudno.
8. Obwód rybacki jeziora Skąpe na rzece Parzenica w zlewni rzeki Wda (poz. 280)
Obwód rybacki obejmuje wody jezior: Skąpe, Blewicz, Jazy i wody odcinka rzeki Parzenica łączącego te jeziora do 50-ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Skąpe oraz wody dopływów do tych wód.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jeziora Skąpe, Blewicz.
9. Obwód rybacki jeziora Płochocin (Płochocińskie) na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Mątawa (poz. 366)
Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Płochocin (Płochocińskie) i wody 50-cio metrowego odcinka cieku poniżej wypływu z tego jeziora oraz wody dopływów do tych wód, z wyłączeniem wód dopływu z jeziora Maćkówko.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jezioro Płochocin (Płochocińskie).
10. Obwód rybacki rzeki Wierzyca nr 6 (poz.380)
Obwód rybacki obejmuje wody:
- rzeki Wierzyca od dolnego stanowiska jazu w Stawiskach do jej ujścia do rzeki Wisła,
- odcinka rzeki Mała Wierzyca (Kamionka, Kaczynka, Kacinka) od 50-ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Polaszkowskie do jej ujścia do rzeki Wierzyca,
- cieku Strużka od 50-ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Duże (Orle) do jego ujścia do rzeki Mała Wierzyca,
- cieku Dopływ z jeziora Brzęczek z wyłączeniem wód jeziora Brzęczek (Jastrzębce), wód w granicach rezerwatu przyrody Brzęczek i wód dwóch stawów (zbiorników) w miejscowości Pogódki zlokalizowanych na tym cieku,
- rzeki Piesienica od 50-ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Niedackie do jej ujścia do rzeki Wierzyca oraz wody zbiornika zaporowego na tej rzece w miejscowości Nowa Wieś, z wyłączeniem wód dopływów z jezior: Semlińskie, Staroleskie, Rokocińskie,
- rzeki Węgiermuca od 50-ciu metrów poniżej wypływu z jeziora Czarnoleskie do jej ujścia do rzeki Wierzyca,
- rzeki Janka od źródeł do jej ujścia do rzeki Wierzyca,
oraz wody dopływów do tych wód,
z wyłączeniem wód dopływów z jezior: Przywłoczno, Krąg, Czyżon oraz wód rzeki Wietcisa.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. rzeka Wierzyca, rzeki Węgiermuca od Dopływu z Wysokiej do ujścia do rzeki Wierzyca oraz rzeki Piesienica od Dopływu z jeziora Semlińskiego do ujścia do rzeki Wierzyca.
UWAGA! W niniejszym obwodzie rybackim obowiązuje zakaz amatorskiego połowu ryb na odcinku rzeki Wierzyca od elektrowni wodnej w Brodzkich Młynach do jej ujścia do rzeki Wisła, w okresie od 1 października do 31 grudnia.
11. Obwód rybacki jeziora Potęgowskie Duże na cieku Struga Potęgowska w zlewni rzeki Bukowina (poz. 475)
Obwód rybacki obejmuje wody jezior: Potęgowskie Duże, Czarne i wody cieku Struga Potęgowska od źródeł do ujścia do jeziora Kamienieckie (Kamienickie) oraz wody dopływów do tych wód, z wyłączeniem wód: jeziora Odnoga, wód dopływu z jeziora Junno oraz wód znajdujących się w granicach rezerwatów przyrody: „Jezioro Turzycowe”, „Szczelina Lechicka”, „Lubygość”, „Kurze Grzędy”.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jeziora Potęgowskie Duże, Czarne.
UWAGA! W niniejszym obwodzie rybackim obowiązuje zakaz amatorskiego połowu ryb ze wschodniego brzegu jeziora Potęgowskie Duże znajdującego się w rezerwacie przyrody „Szczelina Lechicka”.
12. Obwód rybacki rzeki Łeba nr 4 (poz. 483)
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Łeba od wypływu z terenu Słowińskiego Parku Narodowego (poniżej jeziora Łebsko) do linii biegnącej w odległości dwóch metrów od krawędzi północnej mostu drogowego, łączącego ul. Sienkiewicza z ul. Turystyczną w miejscowości Łeba, tj. do granicy między śródlądowymi wodami powierzchniowymi a morskimi wodami wewnętrznymi i wodami morza terytorialnego oraz wody dopływów do tych wód.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. rzeka Łeba.
13. Obwód rybacki jeziora Sarbsko na rzece Chełst nr 2 (poz. 495)
Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Sarbsko i wody odcinka kanału Kanał Chełst do zachodniej krawędzi mostu drogowego położonego w ciągu ulicy Kościuszki w miejscowości Łeba, tj. do granicy między śródlądowymi wodami powierzchniowymi a morskimi wodami wewnętrznymi i wodami morza terytorialnego oraz wody dopływów do tych wód.
Do amatorskiego połowu ryb udostępnione są wody wchodzące w skład zasadniczego obwodu rybackiego tj. jezioro Sarbsko, Kanał Chełst.
UWAGA! W niniejszym obwodzie rybackim obowiązuje zakaz amatorskiego połowu ryb z północnego brzegu jeziora Sarbsko znajdującego się w rezerwacie przyrody „Mierzeja Sarbska”.