W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Listopad 2024 r.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 29 listopada 2024 r.

1.    Ostrzeżenia hydrologiczne

Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych; stopień: 2; prawdopodobieństwo: 80%
Obszar: Wybrzeże i morskie wody wewnętrzne RP - Bałtyk Południowy, Bałtyk Południowo-Wschodni (pomorskie,zachodniopomorskie)
Przebieg: W związku z prognozowanym silnym wiatrem z sektora północnego i wysokim napełnieniem Bałtyku (528 cm) wzdłuż Wybrzeża nastąpi wzrost poziomów wody do stanów ostrzegawczych, lokalnie powyżej. Punktowo możliwe przekroczenie stanu alarmowego.
Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Gwałtowne wzrosty stanów wody; stopień: 1; prawdopodobieństwo: 80%
Obszar: Zalew Wiślany, Żuławy (pomorskie,warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W związku z prognozowanym silnym wiatrem z sektora północnego na Zalewie Wiślanym i na Żuławach nastąpi wzrost poziomów wody w strefie wody wysokiej, lokalnie z możliwością przekroczenia stanu ostrzegawczego.
Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%; 
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody, 
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

2.    Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

3.    Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Przekroczone stany alarmowe:
Władysławowo - 552 cm, przekroczony o 2 cm, trend rosnący
Gdynia – 553 cm, przekroczony o 3 cm, trend rosnący
Gdańsk Port Północny – 552 cm, przekroczony o 2 cm, trend rosnący
Gdańsk Sobieszewo – 552 cm, przekroczony o 2 cm, trend rosnący
Tujsk – 574 cm, przekroczony o 4 cm, trend malejący


4.    Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

5.    Informacja o zagrożeniach

Brak. 

6.    Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

7.    Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:
•    Na Bałtyku stany wysokie i alarmowe;
•    Na Zalewie Wiślanym stany wysokie; 
•    Na rzekach przymorza stany średnie, miejscami wysokie i niskie;
•    Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany średnie, miejscami wysokie i niskie;
•    Wisła: stany niskie, na ujściu średnie; 
•    W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
•    W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.
W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku 
nie odnotowano opadu atmosferycznego powyżej 20 mm. 
Prognoza IMGW
W dzień zachmurzenie duże z rozpogodzeniami postępującymi od zachodu. Początkowo miejscami słabe opady mżawki. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych w końcu okresu skręcający do zachodniego.
 W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

8.    Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

9.    Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych 

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane 
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny 
Nr 64/2024). 
Od 21 listopada rozpoczynamy redukcję nawigacyjnego oznakowania pływającego na sezon zimowy. Szczegółowe informacje znajdują się w komunikatach nawigacyjnych 66/2024 i 67/2024. Na drogach wodnych o zredukowanym oznakowaniu, do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, istnieje możliwość żeglugi w oparciu o oznakowanie brzegowe, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności i przy wykorzystaniu posiadanej dobrej praktyki pływania oraz znajomości przebiegu torów żeglugowych.
Utrudnienia:
Brak. 
Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:
Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

10.    Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Adrianna Łukaszewicz
Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 28 listopada 2024 r.

 

  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych; stopień: 2; prawdopodobieństwo: 80%
Obszar: Wybrzeże i morskie wody wewnętrzne RP - Bałtyk Południowy, Bałtyk Południowo-Wschodni (pomorskie,zachodniopomorskie)
Przebieg: W związku z prognozowanym silnym wiatrem z sektora północnego i wysokim napełnieniem Bałtyku (528 cm) wzdłuż Wybrzeża nastąpi wzrost poziomów wody do stanów ostrzegawczych, lokalnie powyżej. Punktowo możliwe przekroczenie stanu alarmowego.
Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie). Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Silny wiatr; stopień: 1; prawd. 80%
Obszar: powiat słupski
Przebieg: Nad morzem wystąpi dość silny i silny wiatr o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, północno-wschodni i północny.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie, miejscami wysokie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany średnie, miejscami wysokie i niskie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany średnie, miejscami wysokie i niskie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadu atmosferycznego powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, pod koniec dnia na północnym zachodzie wzmagający się do dość silnego i silnego, 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, południowo-wschodni i południowy, skręcający na północno-wschodni.

  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, nad morzem około 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, początkowo nad samym morzem od 30 km/h do 40 km/h, porywy do 75 km/h, po północy słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024).

Od 21 listopada rozpoczynamy redukcję nawigacyjnego oznakowania pływającego na sezon zimowy. Szczegółowe informacje znajdują się w komunikatach nawigacyjnych 66/2024 i 67/2024. Na drogach wodnych o zredukowanym oznakowaniu, do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, istnieje możliwość żeglugi w oparciu o oznakowanie brzegowe, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności i przy wykorzystaniu posiadanej dobrej praktyki pływania oraz znajomości przebiegu torów żeglugowych.

Utrudnienia:
Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Adrianna Łukaszewicz
Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 27 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody,
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany średnie, miejscami wysokie i niskie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany średnie, miejscami wysokie i niskie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opadu atmosferycznego powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

  W nocy zachmurzenie duże. W drugiej połowie nocy opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na całym obszarze porywisty, południowy i południowo-wschodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024).

Od 21 listopada rozpoczynamy redukcję nawigacyjnego oznakowania pływającego na sezon zimowy. Szczegółowe informacje znajdują się w komunikatach nawigacyjnych 66/2024 i 67/2024. Na drogach wodnych o zredukowanym oznakowaniu, do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, istnieje możliwość żeglugi w oparciu o oznakowanie brzegowe, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności i przy wykorzystaniu posiadanej dobrej praktyki pływania oraz znajomości przebiegu torów żeglugowych.

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 26 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody,
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany średnie, miejscami wysokie i niskie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany średnie, miejscami niskie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opadu atmosferycznego powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, nad morzem około 5°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024).

Od 21 listopada rozpoczynamy redukcję nawigacyjnego oznakowania pływającego na sezon zimowy. Szczegółowe informacje znajdują się w komunikatach nawigacyjnych 66/2024 i 67/2024. Na drogach wodnych o zredukowanym oznakowaniu, do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, istnieje możliwość żeglugi w oparciu o oznakowanie brzegowe, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności i przy wykorzystaniu posiadanej dobrej praktyki pływania oraz znajomości przebiegu torów żeglugowych.

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 25 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody,
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany średnie, miejscami wysokie i niskie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany średnie, miejscami niskie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opadu atmosferycznego powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu od zachodu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy.

W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Postępujące od zachodu słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C, nad morzem około 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024).

Od 21 listopada rozpoczynamy redukcję nawigacyjnego oznakowania pływającego na sezon zimowy. Szczegółowe informacje znajdują się w komunikatach nawigacyjnych 66/2024 i 67/2024. Na drogach wodnych o zredukowanym oznakowaniu, do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, istnieje możliwość żeglugi w oparciu o oznakowanie brzegowe, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności i przy wykorzystaniu posiadanej dobrej praktyki pływania oraz znajomości przebiegu torów żeglugowych.

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 22 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczychstopień: 2; prawdopodobieństwo: 90%; Obszar: Wybrzeże Wschodnie i morskie wody wewnętrzne RP - Bałtyk Południowo-Wschodni (pomorskie); Przebieg: W związku z prognozowanym silnym wiatrem i wysokim napełnieniem Bałtyku (534 cm) wzdłuż Wybrzeża Wschodniego poziomy wody będą się wahać w strefie stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniami stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody,
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany wysokie i średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany wysokie i średnie, miejscami niskie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany średnie, miejscami niskie i wysokie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie i wysokie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opadu atmosferycznego powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu możliwe burze. Przelotne opady śniegu z deszczem i deszczu. Na wybrzeżu lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C, nad morzem około 0°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, następnie umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu po północy wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich. Na drogach ślisko, możliwe lokalne oblodzenie nawierzchni dróg.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024).

Od 21 listopada rozpoczynamy redukcję nawigacyjnego oznakowania pływającego na sezon zimowy. Szczegółowe informacje znajdują się w komunikatach nawigacyjnych 66/2024 i 67/2024. Na drogach wodnych o zredukowanym oznakowaniu, do czasu wystąpienia pierwszych zjawisk lodowych, istnieje możliwość żeglugi w oparciu o oznakowanie brzegowe, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności i przy wykorzystaniu posiadanej dobrej praktyki pływania oraz znajomości przebiegu torów żeglugowych.

Utrudnienia:

  • W dniu 23 listopada 2024 r., od godz. 07:00 do godz. 16:30 odbędzie się impreza na wodzie
    pn.: „Ice Swimming Bydgoszcz Festival”. Miejscem trwania imprezy będzie rz. Brda, odcinek drogi wodnej Wisła-Odra od km 11+900 (kładka dla pieszych im. Jana Kiepury) do 12+250 (mosty Solidarności). Szczegóły podajemy w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 65/2024.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 21 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych; stopień: 2; prawdopodobieństwo: 80%; Obszar: Wybrzeże i morskie wody wewnętrzne RP (pomorskie, zachodniopomorskie); Przebieg: W związku z prognozowanym silnym wiatrem z sektora północnego i wysokim napełnieniem Bałtyku (531 cm) wzdłuż Wybrzeża nastąpi wzrost poziomów wody do strefy stanów wysokich. Lokalnie, głównie w rejonie Zatoki Gdańskiej, przekroczone zostaną stany ostrzegawcze.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody,
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Na północno-zachodnim wybrzeżu: Intensywne opady śniegu; stopień: 1; prawd. 75%; Przebieg: Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany wysokie i średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie i wysokie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie i wysokie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opadu atmosferycznego powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na północy lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, nad morzem około 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami  dość silny i porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

 W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze. Na północy lokalnie prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, nad morzem około 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024)

Utrudnienia:

  • W dniu 23 listopada 2024 r., od godz. 07:00 do godz. 16:30 odbędzie się impreza na wodzie
    pn.: „Ice Swimming Bydgoszcz Festival”. Miejscem trwania imprezy będzie rz. Brda, odcinek drogi wodnej Wisła-Odra od km 11+900 (kładka dla pieszych im. Jana Kiepury) do 12+250 (mosty Solidarności). Szczegóły podajemy w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 65/2024.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 20 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych; stopień: 2; prawdopodobieństwo: 80%; Obszar: Wybrzeże i morskie wody wewnętrzne RP (pomorskie, zachodniopomorskie); Przebieg: W związku z prognozowanym silnym wiatrem z sektora północnego i wysokim napełnieniem Bałtyku (531 cm) wzdłuż Wybrzeża nastąpi wzrost poziomów wody do strefy stanów wysokich. Lokalnie, głównie w rejonie Zatoki Gdańskiej, przekroczone zostaną stany ostrzegawcze.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody,
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Na wybrzeżu: Silny wiatr; stopień: 1; prawd. 80%; Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu i zachodu.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Przekroczenie stanów ostrzegawczych na wybrzeżu na wodowskazach Władysławowo, Hel i Gdańsk Port-Północny.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany wysokie i ostrzegawcze;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie i wysokie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie i wysokie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opadu atmosferycznego powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na zachodzie lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, nad morzem około 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami  dość silny i porywisty, w pasie nadmorskim początkowo w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze. Lokalnie prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, nad morzem około 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Miejscami oblodzenie mokrych nawierzchni dróg.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024)

Utrudnienia:

  • W dniu 23 listopada 2024 r., od godz. 07:00 do godz. 16:30 odbędzie się impreza na wodzie
    pn.: „Ice Swimming Bydgoszcz Festival”. Miejscem trwania imprezy będzie rz. Brda, odcinek drogi wodnej Wisła-Odra od km 11+900 (kładka dla pieszych im. Jana Kiepury) do 12+250 (mosty Solidarności). Szczegóły podajemy w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 65/2024.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 19 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak zagrożeń powodziowych.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody,
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak zagrożeń powodziowych.

Na całym obszarze Regionu, za wyjątkiem północno-zachodniego wybrzeża: Silny wiatr; stopień: 1; prawd. 80%; Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie i wysokie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opad atmosferyczny powyżej 20 mm. Na stacji pomiarowej Izbica (Jez. Łebsko) dobowy opad wynosił 37,8 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Postępujące od zachodu opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszcz. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Prognozowany przyrost mokrej pokrywy śnieżnej lokalnie około 5 cm. Temperatura maksymalna od 1°C na północy do 4°C na południu regionu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni, stopniowo skręcający na wschodni i północno-wschodni. Miejscami możliwe zawieje śnieżne ograniczające widzialność do 200 m.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie około 5 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, nad morzem około 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, nad ranem nad morzem wiatr silny i bardzo silny od 40 km/h do 50 km/h, porywy do 100 km/h, północno-wschodni, dynamicznie skręcający na zachodni i południowo-zachodni. Miejscami możliwe zawieje śnieżne ograniczające widzialność do 200 m.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024)

Utrudnienia:

  • W dniu 23 listopada 2024 r., od godz. 07:00 do godz. 16:30 odbędzie się impreza na wodzie
    pn.: „Ice Swimming Bydgoszcz Festival”. Miejscem trwania imprezy będzie rz. Brda, odcinek drogi wodnej Wisła-Odra od km 11+900 (kładka dla pieszych im. Jana Kiepury) do 12+250 (mosty Solidarności). Szczegóły podajemy w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 65/2024.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 18 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak zagrożeń powodziowych.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody,
w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak zagrożeń powodziowych.

Na północno-zachodnim wybrzeżu Silny wiatr; stopień: 1; prawd. 85%; Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. W powiatach nadmorskich możliwa burza. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h; nad morzem silny do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, głównie w powiatach nadmorskich i tutaj początkowo możliwa burza. Temperatura minimalna 0°C na południu do 4°C na północy. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem dość silny w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024)

Utrudnienia:

  • W dniu 23 listopada 2024 r., od godz. 07:00 do godz. 16:30 odbędzie się impreza na wodzie
    pn.: „Ice Swimming Bydgoszcz Festival”. Miejscem trwania imprezy będzie rz. Brda, odcinek drogi wodnej Wisła-Odra od km 11+900 (kładka dla pieszych im. Jana Kiepury) do 12+250 (mosty Solidarności). Szczegóły podajemy w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 65/2024.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 15 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak zagrożeń powodziowych.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%;
Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C,
nad morzem 9°C, 10°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni.

W nocy pochmurno z przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C
do 7°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem dość silny, w porywach 60 km/h, zachodni..

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024)

Utrudnienia:

  • W dniu 23 listopada 2024 r., od godz. 07:00 do godz. 16:30 odbędzie się impreza na wodzie pn.: „Ice Swimming Bydgoszcz Festival”. Miejscem trwania imprezy będzie rz. Brda, odcinek drogi wodnej Wisła-Odra od km 11+900 (kładka dla pieszych im. Jana Kiepury) do 12+250 (mosty Solidarności). Szczegóły podajemy w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 65/2024.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Adrianna Łukaszewicz
Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 14 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak zagrożeń powodziowych.

Ostrzeżenie hydrologiczne: susza hydrologiczna; stopień: nie dotyczy; prawdopodobieństwo: 90%; Obszar: Tążyna (kujawsko-pomorskie); Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach na obszarze zlewni rzeki Tążyna, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże i całkowite, po południu i wieczorem większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C, nad morzem do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, początkowo w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, nad morzem do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024)

Utrudnienia:

  • W dniu 23 listopada 2024 r., od godz. 07:00 do godz. 16:30 odbędzie się impreza na wodzie pn.: „Ice Swimming Bydgoszcz Festival”. Miejscem trwania imprezy będzie rz. Brda, odcinek drogi wodnej Wisła-Odra od km 11+900 (kładka dla pieszych im. Jana Kiepury) do 12+250 (mosty Solidarności). Szczegóły podajemy w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 65/2024.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 13 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak.

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, głównie po północy. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, nad morzem do 5°C, lokalnie przygruntowe przymrozki do -1°C. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego, nad morzem dość silnego i porywistego, przeważnie południowo-zachodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024)

Utrudnienia:

  • W dniu 23 listopada 2024 r., od godz. 07:00 do godz. 16:30 odbędzie się impreza na wodzie pn.: „Ice Swimming Bydgoszcz Festival”. Miejscem trwania imprezy będzie rz. Brda, odcinek drogi wodnej Wisła-Odra od km 11+900 (kładka dla pieszych im. Jana Kiepury) do 12+250 (mosty Solidarności). Szczegóły podajemy w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 65/2024.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 12 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak.

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

W zachodnio-środkowej części Regionu Wodnego: Opady marznące; stopień: 1; prawd. 70%

Przebieg: Prognozowane są słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień pochmurno. Silne zamglenia, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, lokalnie możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy na ogół pochmurno. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, możliwy deszcz ze śniegiem lub śnieg. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, nad morzem do 3°C. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem okresami z przewagą północnego. Drogi miejscami śliskie.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa są czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny
Nr 64/2024)

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 8 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak.

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże, wieczorem większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, początkowo silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny, przechodzący na południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem miejscami rozpogodzenia. Silne zamglenia, we wschodniej części województwa lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C, nad morzem do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Miejscami drogi śliskie.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa będą czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny Nr 64/2024)

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Adrianna Łukaszewicz
Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 7 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak.

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami silne zamglenia, do południa lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Lokalnie słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C, nad morzem miejscami 8°C. Wiatr słaby, zmienny.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa będą czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny Nr 64/2024)

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Adrianna Łukaszewicz
Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 6 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak ostrzeżeń o zagrożeniach powodziowych.

IMGW wydał ostrzeżenia o suszy hydrologicznej dotyczące kilku zlewni w środkowej i wschodniej części Regionu Wodnego; prawdopodobieństwo: 90-95%; Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych
za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak ostrzeżeń o zagrożeniach powodziowych.

Gęsta mgła; stopień: 1; prawd. 80%; Przebieg: Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność miejscami wyniesie poniżej 200 m.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie, miejscami wysokie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami rozpogodzenia. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, nad morzem około 5°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa będą czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny Nr 64/2024)

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 5 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak ostrzeżeń o zagrożeniach powodziowych.

IMGW wydał ostrzeżenia o suszy hydrologicznej dotyczące kilku zlewni w środkowej i wschodniej części Regionu Wodnego; prawdopodobieństwo: 90-95%; Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych
za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany średnie;
  • Na Zalewie Wiślanym stany średnie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie i średnie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonie mgieł i nad morzem duże. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C, nad morzem około 5°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa będą czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny Nr 64/2024)

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

Informacja o sytuacji meteorologiczno-hydrologicznej z dnia 4 listopada 2024 r.
  1. Ostrzeżenia hydrologiczne

gwałtowne wzrosty stanów wody; stopień: 1; prawdopodobieństwo: 70%

Obszar: Zlewnia Zalewu Wiślanego do Nogatu, Zalew Wiślany, Elbląg (pomorskie, warmińsko-mazurskie)

Przebieg: W związku z prognozowanym wiatrem z sektora północnego na Żuławach i Zalewie Wiślanym przewiduje się gwałtowne wzrosty poziomów wody do strefy wody wysokiej.

IMGW wydał ostrzeżenia o suszy hydrologicznej dotyczące kilku zlewni w środkowej i wschodniej części Regionu Wodnego; prawdopodobieństwo: 90-95%; Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych
za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Brak.

  1. Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych

Brak.

  1. Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe

Brak.

  1. Informacja o zagrożeniach

Brak.

  1. Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna

W regionie wodnym dolnej Wisły:

  • Na Bałtyku stany wysokie i ostrzegawcze;
  • Na Zalewie Wiślanym stany wysokie;
  • Na rzekach przymorza stany niskie, miejscami średnie i wysokie;
  • Na rzekach w zlewni Zalewu Wiślanego stany wysokie, miejscami niskie i średnie;
  • Wisła: stany niskie, na ujściu średnie i wysokie;
  • W południowo-zachodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły stany średnie, miejscami  niskie;
  • W południowo-wschodniej części Regionu Wodnego w zlewni Dolnej Wisły: stany średnie, miejscami niskie.

W ciągu ostatniej doby (od 6:00 do 6:00) na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku nie odnotowano opadów atmosferycznych powyżej 20 mm.

Prognoza IMGW

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonach mgieł duże. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, w rejonie Półwyspu Helskiego około 6°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

  1. Informacja o zbiornikach

W Regionie Wodnym Dolnej Wisły brak dużych, sztucznych zbiorników wodnych o istotnym znaczeniu przeciwpowodziowym objętych systemem monitorowania w ramach osłony przeciwpowodziowej kraju.

  1. Informacja o żeglowności rzek i stanie urządzeń hydrotechnicznych

1 października kończy się sezon żeglugowy. Poza sezonem skracamy czas pracy obiektów. Szczegółowe informacje o godzinach pracy śluz i pochylni poza sezonem są opublikowane
w Komunikacie Nawigacyjnym Nr 61/2024 z dnia 27 września 2024 r. z późniejszymi zmianami opublikowanymi w komunikatach wymienionych niżej. Od dnia 1 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi pochylnie Kanału Elbląskiego: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny. Od dnia 16 października 2024 r., do otwarcia sezonu żeglugowego 2025, zamyka się dla żeglugi śluzy: Ostróda, Miłomłyn, Mała Ruś, Zielona (Komunikat Nawigacyjny Nr 63/2024). Od 1 listopada 2024 r. śluzy Przegalina i Gdańska Głowa będą czynne w dni robocze od godz. 7:00 do 15:00 (Komunikat Nawigacyjny Nr 64/2024)

Utrudnienia:

Brak.

Informacje szczegółowe, godziny otwarcia śluz i pochylni oraz warunki żeglugi znajdują się w komunikatach nawigacyjnych oraz w codziennej informacji żeglugowej, które publikujemy  na naszej stronie internetowej:

Komunikaty nawigacyjne - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  1. Inne informacje

Brak.

Opracowanie: Marcin Jacewicz

Komunikat o sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej został opracowany przez Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie danych własnych oraz państwowej służby hydrologiczno–meteorologicznej IMGW–PIB.

{"register":{"columns":[]}}