Przygotowani na zagrożenia
21.11.2024
Kadra kierownicza oraz pracownicy odpowiadający za szeroko pojmowane bezpieczeństwo Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku (oraz jednostek podległych) wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu, które miało na celu podniesienie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa.
Konferencja odbyła się 19 listopada br. i udział w niej wzięło 50 specjalnie wytypowanych pracowników.
Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z szerokim zakresem potencjalnych zagrożeń, które mogą wystąpić na terenie przez nich administrowanym. Eksperci z różnych służb, w tym z Morskiego Oddziału Straży Granicznej, 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Komendy Głównej Policji, przedstawili szczegółowe informacje na temat identyfikowania zagrożeń i odpowiedniego reagowania w przypadku ich wystąpienia.
Szczególną uwagę zwrócono na kwestie związane z udzielaniem pierwszej pomocy, zagrożeniami terrorystycznymi oraz bezpieczeństwem w sieci komputerowej.
Organizacja tego typu szkoleń jest odpowiedzią na rosnące potrzeby związane z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa. Infrastruktura hydrotechniczna pełni tu kluczową rolę, dlatego też Wody Polskie przywiązują ogromną wagę do ciągłego doskonalenia swoich pracowników w zakresie zarządzania kryzysowego.
Zadania Morskiego Oddziału Straży Granicznej przedstawiła zebranym ppor. SG Grażyna Naudzidło z MOSG w Gdańsku.
Kpr. Katarzyna Strągowska z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapoznała słuchaczy z zakresem udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia.
Zdarzenia terrorystyczne były tematem wystąpienia podinspektora Ryszarda Michalaka ze Sztabu Policji Sekcji Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości Komendy Głównej Policji reprezentował asp. Patryk Misiurski, który zapoznał uczestników o zagrożeniach występujących podczas pracy w sieci komputerowej.