WSSE w Gdańsku beneficjentem środków z funduszy unijnych.
27.01.2023
Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku realizuje, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa: XI REACT-EU, Działanie 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia w zakresie wsparcia organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, projekt pn.:
„Wsparcie Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie niezbędnego doposażenia
i wykonania prac budowlanych”
Celem projektu jest wzmocnienie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej
w Gdańsku w kontekście skutków wywołanych pandemią COVID-19, innymi chorobami zakaźnymi i związanymi z nimi sytuacjami kryzysowymi. Projekt przewiduje udoskonalenie warsztatu badawczego poprzez wyposażenie laboratorium w nowy sprzęt, który pozwoli na doskonalenie i dalszy rozwój systemu jakości w codziennej praktyce laboratoryjnej. Dzięki realizacji projektu nastąpi poprawa dostępności, efektywności i jakości systemu ochrony zdrowia w kluczowym obszarze, jakim jest infrastruktura Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Realizacja projektu zapewni efektywność i stabilność wykonywania zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w długoterminowej perspektywie.
Dane finansowe projektu:
- Całkowity koszt realizacji projektu: 6 220 400,00 zł
- Maksymalna kwota wydatków kwalifikowalnych: 6 219 400,00 zł
- Wysokość dofinansowania: 6 219 400,00 zł
- Okres kwalifikowania wydatków: 01.02.2020 - 31.12.2023
Sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć
Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku informuje, że Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko przygotowała mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.
W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:
skorzystać z formularza: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
lub wysłać wiadomość na adres e-mail: naduzycia.POIS@mfipr.gov.pl
Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej: https://www.pois.gov.pl/strony/zglaszanie-nieprawidlowosci/