W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie XII edycji programu "Podstępne WZW" w roku szkolnym 2022/2023

Wizytówka. Na czarnym tle z lewej strony postać w tanecznym ruchu pośrodku graficznie zarys człowieka i jego wątroby z odchodzącymi od niej wektorami wskazującymi na zagrożenia zdrowotne. powyżej żółty napis PODSTĘPNE WZW a ze strony prawej: Wirusowe Zapalenie Wątroby /WZW/ to bardzo groźna i jedna z najczęstszych chorób zakaźnych na świecie.

Do zakończonej w czerwcu 2023 r. XII edycja programu „Podstępne WZW” przystąpiły, wypełniając jego założenia, 383 szkoły ponadpodstawowe woj. śląskiego. W odniesieniu do poprzedniej odsłony /XI edycji/, program w roku szkolnym 2022/2023 realizowało 38 placówek nauczania więcej. W XII edycji programu uczestniczyło 52 041 uczniów, to jest blisko 8 tys. więcej niż w latach ubiegłych. Treści programu, stały się dla odbiorców impulsem do działań, które znalazły odzwierciedlenie w dodatkowych aktywnościach: wystawach, gazetkach szkolnych, ekspozycjach materiałów edukacyjnych, prezentacjach multimedialnych, konsultacjach nt. profilaktyki zakażeń wirusami HAV, HBV i HCV, a także informacjach zamieszczanych w mediach społecznościowych placówek nauczania oraz PIS woj. śląskiego. Program w szkołach najczęściej realizowany był przez nauczycieli biologii /328 osób/, pielęgniarki środowiska szkolnego  /137 osób/ i wychowawców klas /188 osób/. Informacje o programie zostały przekazane również opiekunom i rodzicom uczniów /23 180 osób/. Problem wirusowego zapalenia wątroby typu A, B i C jest wciąż aktualny, a edukacja w tym zakresie zyskuje na znaczeniu zwłaszcza, gdy przekazywane treści znajdują uznanie u odbiorców i realizatorów programu, stanowiąc atrakcyjne źródło informacji. „Podstępne WZW”, program edukacyjny, będący produktem współpracy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego i Fundacji Gwiazda Nadziei jest dobrze wyposażony w pomoce dydaktyczne.
W ocenie szkolnych koordynatorów jak i uczniów program „Podstępne WZW” uzyskał dobrą i bardzo dobrą ocenę /52% uczniów i 49% szkolnych koordynatorów oceniło program jako bardzo dobry/.

{"register":{"columns":[]}}