W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie programów profilaktycznych w roku szkolnym 2021/2022

Realizacja, koordynacja i ewaluacja profilaktycznych programów edukacyjnych to jedno z głównych działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie promocji zdrowia. Dzięki współpracy ze szkołami możemy dotrzeć do szerokiego grona młodych odbiorców, ale także dorosłych – nauczycieli, rodziców, opiekunów, pedagogów. Prezentujemy podsumowanie programów profilaktycznych w roku szkolnym 2021/2022. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką programów oraz danymi dotyczącymi liczby szkół, uczniów oraz rodziców objętych danym programem.

Grafika z tekstem: Podsumowanie programów profilaktycznych w roku szkolnym 2021/2022. W tle zdjęcie przyborów szkolnych. W prawym górnym rogu logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Programy dla przedszkoli

Czyste powietrze wokół nas – ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.

Skąd się biorą produkty ekologiczne – zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Programy dla szkół podstawowych

Bieg po zdrowie (IV klasa) – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej.

Trzymaj formę (V–VIII klasa) – kształtowanie prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia oraz zbilansowanej diety.

Wojewódzka Kampania Edukacyjna „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie” (VII–VIII klasa) – zapobieganie używaniu środków psychoaktywnych oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Programy dla szkół ponadpodstawowych

ARS, czyli jak dbać o miłość? – ograniczenie niekorzystnych następstw zdrowotnych, prokreacyjnych i społecznych związanych z używaniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych.

Wybierz Życie – Pierwszy Krok – profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) i raka szyjki macicy.

Znamię! Znam je? – upowszechnienie wiedzy na temat nowotworu złośliwego skóry – czerniaka.

Podstępne WZW – upowszechnienie wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C.

Wszystkie programy cieszą się dużym zainteresowaniem i są cenione zarówno przez odbiorców, jak i koordynatorów. 

Dziękujemy wszystkim za udział w roku szkolnym 2021/2022 i zapraszamy do realizacji również w kolejnym roku szkolnym oraz zachęcamy nowe placówki do zgłoszeń.
 

{"register":{"columns":[]}}