W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jak możemy ocenić, że kosmetyk jest bezpieczny?

Kosmetyki stosowane w ramach świadczonych zabiegów powinny być w oryginalnych i prawidłowo oznakowanych opakowaniach, a informacje tam zawarte powinny być zrozumiałe i czytelne (język polski)!

 

Opakowania nie powinny być uszkodzone mechanicznie ani zniekształcone (wydęcie wieczka lub denka może świadczyć o bombażu mikrobiologicznych lub chemicznym masy kosmetycznej).

 

Przedsiębiorca (personel) prowadzący solarium powinien:

- kupować na rynku i stosować jedynie kosmetyki spełniające wymogi europejskiego prawa kosmetycznego,

- przechowywać je w warunkach określonych przez ich producenta na opakowaniu oraz wg środków ostrożności określonych w postaci dodatkowej ulotki/instrukcji dołączonej do kosmetyku (np. poza środowiskiem wilgotnym, wysokimi temperaturami oraz światłem słonecznym (UV), tj. czynnikami sprzyjającymi rozwarstwieniu masy kosmetycznej i rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych),

- stosować kosmetyk zgodnie z jego funkcją, we wskazanych miejscach aplikacji, w terminie trwałości określonych przez producenta (informacje w oznakowaniu oraz dołączonych instrukcjach bezpiecznego oraz profesjonalnego ich użycia),

- w przypadku używania danego kosmetyku u więcej niż jednego klienta należy pobierać oraz aplikować go w higieniczny sposób, uniemożliwiający zanieczyszczenie pozostałej masy kosmetycznej przez patogeny chorobotwórcze obecne na skórze i włosach poprzednich klientów, np. grzybica skóry gładkiej (wywoływana np. przez drożdżaki), bakterie ropotwórcze (np. gronkowiec złocisty, paciorkowiec), łupież czy wirusy (np. HPV).

{"register":{"columns":[]}}