W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowotwór skóry

Posiadanie ładnej opalenizny, wpływa na naszą atrakcyjność oraz pewność siebie. Stanowi także ważny aspekt naszego wyglądu zewnętrznego. Spora część klientów poddaje się zabiegom w solarium okazyjnie, lecz liczna jest też grupa osób robiących to systematycznie. Zbyt duża ekspozycja ciała na sztuczne promieniowanie UV, niesie za sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia w postaci nowotworu skóry (czerniaka). Warto zaznaczyć, że wśród chorób cywilizacyjnych coraz większą zjadliwością odznaczają się choroby nowotworowe. W przypadku czerniaka, grupą która cechuje się największą zapadalnością są młodzi ludzie.

 

 

Przy opalaniu z użyciem lamp (łóżek) solarnych należy zawsze podkreślać, że promieniowanie nadfioletowe z zakresu UVA i UVB może powodować uszkodzenie rogówki oraz wpływa degeneracyjnie na kondycję skóry, przyczyniając się do zmian nowotworowych skóry (rak podstawnokomórkowy, kolczystokomórkowy oraz czerniak)!

 

Im fototyp skóry jaśniejszy, skóra ma piegi, blizny, tatuaże i znamiona, tym ryzyko zmian nowotworowych jest większe!

 

Obecnie 30% wszystkich rozpoznawanych nowotworów złośliwych to nowotwory skóry. Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów (KRN) niebarwnikowe nowotwory skóry są najczęściej występującymi nowotworami w Polsce – zaraz po raku płuca oraz raku piersi.

{"register":{"columns":[]}}