Podsumowanie
Powyżej przedstawione praktyki, prezentują właściwy i bezpieczny sposób świadczenia usług fryzjerskich. Każdego klienta powinno traktować się jako osobę potencjalnie zakażoną chorobą zakaźną, wobec czego zachowanie czystości w tym przypadku jest jak najbardziej wskazane. Wszelkiego rodzaju wydzieliny ludzkie bądź płyny ustrojowe stanowią potencjalne ryzyko zakażenia chorobą zakaźną. Wobec zaistniałej sytuacji zasadnym jest zachowanie bezpieczeństwa i podstawowych zasad higieny.
Niewłaściwym jest, aby klient mający ropiejące rany i sączące się zmiany skórne głowy, korzystał z usług fryzjerskich. Taka sama sytuacja dotyczy wszy czy pcheł. W powyższych przypadkach świadczący usługi ma prawo odmówić wykonania zabiegu w trosce o własne bezpieczeństwo. Ponadto fryzjer nie powinien przystępować do pracy, gdy na rękach posiada sączące się rany lub niewłaściwie zabezpieczone urazy.
Jeśli podczas wizyty w zakładzie zauważysz jakieś nieprawidłowości, zgłoś swoje wątpliwości do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej właściwej terenowo dla miejsca działalności salonu, z którego korzystasz.