W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie

Pamiętajmy więc o podstawowych zasadach, prowadząc zakład, w którym świadczone są usługi solaryjne:

1. Zakład powinien być przyłączony do instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej lub korzystać z własnego ujęcia wody.

2. Do zakładu doprowadza się ciepłą i zimną wodę lub instaluje w nim urządzenia służące do jej podgrzewania.

3. W zakładzie dopuszcza się: podawaniu lub sprzedaż napojów bezalkoholowych, przy zachowaniu warunków zawartych z przepisach o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia.

4. Szatnia dla osób zatrudnionych (pomieszczenie socjalne) wyposaża się w szafki, w których przechowuje się oddzielnie odzież własną, roboczą lub ochronną. Każda szafka musi zostać oznakowana w sposób pozwalający określić przechowywany w niej typ odzieży.

5. Czystą bieliznę (także nowy papier służący do dezynfekcji urządzeń) przechowuje się w przeznaczonej do tego celu szafce także odpowiednio oznakowanej.

6. Pojemniki na brudną bieliznę lub zużyte środki czystości po napełnieniu niezwłocznie usuwa się poza zakład.

7. Preparaty kosmetyczne przechowuje się w oryginalnych opakowaniach w sposób chroniący je przed utratą właściwości. W przypadku przechowywania w innym opakowaniu, na opakowaniu umieszcza się etykietę zawierającą: nazwę, producenta, termin przydatności do użycia.

8. Przedmioty stanowiące wyposażenie zakładu, w szczególności meble, powinny mieć gładką, nie wchłaniającą kurzu i wody powierzchnię, odporną na uszkodzenia mechaniczne i działanie środków dezynfekujących, czyszczących, myjących.

 

Powyżej przedstawione praktyki, prezentują właściwy i bezpieczny sposób świadczenia usług solaryjnych. Każdego klienta powinno traktować się jako osobę potencjalnie zakażoną chorobą zakaźną, wobec czego zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym przypadku jest jak najbardziej wskazane. Wszelkiego rodzaju wydzieliny ludzkie bądź płyny ustrojowe stanowią potencjalne ryzyko zakażenia chorobą zakaźną. Wskazane jest zatem zachowanie bezpieczeństwa i podstawowych zasad higieny. Główną zasadą, jaką powinni kierować się specjaliści z branży beauty, powinno być indywidualne podejście do klienta oraz dokładny wywiad przed przystąpieniem do wybranych zabiegów. Na jego podstawie można poznać ewentualne przeciwskazania do przeprowadzenia usługi np. przebyte choroby. Powody odmowy wykonania danego zabiegu mogą być różne i decyzję w tej sprawie osoba wykonująca usługę powinna wytłumaczyć w sposób zrozumiały oraz zaproponować alternatywne rozwiązanie.

 

Często mamy obawy przed wizytą w solarium i są one jak najbardziej uzasadnione. Nie mamy bowiem gwarancji, że personel w danym salonie należycie dba o czystość, a chodzi tu o nasze zdrowie. Nikt nie chce wyjść z salonu z infekcją lub zakażeniem. Przed wizytą w solarium warto poszukać opinii na temat tego zakładu i jego personelu. Takie lokale powinny bezwzględnie przestrzegać zasad bhp, ponieważ w grę wchodzi zdrowie, a czasem nawet życie klientów. Zatem wybierajmy sprawdzone salony, które przestrzegają podstawowych zaleceń odnośnie do higieny i bezpieczeństwa. Podczas najbliższej wizyty w salonie zwróćmy uwagę na to czy zostały spełnione podstawowe wymagania odnośnie do czystości i dbałości o nasze bezpieczeństwo.

 

 

{"register":{"columns":[]}}