W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

22 września 2022 odbyła się pierwsza edycja konferencji naukowej Genomic Medicine

23.09.2022

Genomic Medicine

22 września 2022 odbyła się pierwsza edycja konferencji naukowej Genomic Medicine. Organizatorami wydarzenia byli Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie oraz Ambasada Brytyjska.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 1650 uczestników - było to możliwe dzięki hybrydowej formie konferencji - na miejscu w CSK MSWiA obecnych było około 150-ciu Gości, zaś 1500 osób dołączyło do konferencji w formie online.

Obejrzenie całego wydarzenia lub wybranych wystąpień możliwe było w dwóch serwisach - YouTube oraz Facebook. Zaproszeni prelegenci również skorzystali z tej możliwości - dwa z ośmiu prowadzonych wykładów odbyły się w formie online. Na konferencję zaproszeni byli przedstawiciele najważniejszych instytucji zajmujących się ochroną zdrowia w Polsce oraz osoby związane z  uczelniami medycznymi.

Prelegentami na konferencji byli zarówno polscy specjaliści w zakresie medycyny genomowej, którzy podzielili się swoją wiedzą z zakresu diagnostyki chorób rzadkich, terapii celowanych, medycyny personalizowanej oraz stanu medycyny genomowej w Polsce i nowych odkryć w tym zakresie, jak i eksperci z Wielkiej Brytanii, gdzie diagnostyka w oparciu o technologie medycyny genomowa jest już włączona do publicznej opieki zdrowotnej.

Goście z Wielkiej Brytanii przedstawili: funkcjonowanie wprowadzonych rozwiązań w ramach National Health Service (NHS, ang. narodowa służba zdrowia), metody na zwiększanie poziomu edukacji w zakresie korzystania z tych rozwiązań przez lekarzy oraz pacjentów, a także zastosowanie medycyny genomowa w chorobach onkologicznych. Każda z sesji wykładowych zakończona była panelem dyskusyjnym, w których wykładowcy biorący udział w danej sesji odpowiadali na pytania zadawane zarówno przez osoby obecne na sali konferencyjnej, jak i przez uczestników konferencji biorących w niej udział poprzez internet.

Uczestnicy konferencji mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowych odkryć w ramach medycyny genomowej, która jest, zdaniem ekspertów, przyszłością ochrony zdrowia, mającą zastosowanie w niemalże wszystkich gałęziach medycyny. Pracownicy CSK MSWiA są zgodni co do tego, że doświadczenia Wielkiej Brytanii budzą podziw i stanowią inspirację dla działań, które powinny być podjęte w Polsce, zarówno dla dobra pacjentów, jak i po to, by umożliwić naszemu krajowi dołączenie do światowej czołówki w zakresie innowacji w opiece zdrowotnej. Bardzo pozytywnym wynikiem konferencji jest, według uczestników, nawiązanie kontaktów między specjalistami z Polski i z Wielkiej Brytanii, które umożliwią kontynuowanie współpracy i korzystanie z doświadczeń zagranicznych partnerów.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji online.

Zachęcamy również do zapoznania się z relacjami medialnymi:

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}