ABM/2024/1 - OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE NA KONSORCJANTA
TYTUŁ: OGŁOSZENIE DOT. OTWARTEGO NABORU NA KONSORCJANTA
Ogłaszający Konkurs
Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie
(dalej: PIM)
ul. Wołoska 137, 02-507 Warszawa
NIP: 521-400-45-58
Regon: 52438484500000
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w otwartym naborze na członka konsorcjum w projekcie eksperymentu klinicznego.
Celem naboru jest wyłonienie instytucji, która wystąpi w roli członka Konsorcjum w planowanym do złożenia wniosku konkursie na realizację niekomercyjnego badania klinicznego/ eksperymentu badawczego.
Numer naboru: – ABM/2024/1 organizowany przez Agencję Badań Medycznych.
W ramach wyżej wymienionego projektu planowane jest przeprowadzenie eksperymentu klinicznego w chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych w przebiegu chorób tętnic obwodowych w grupie osób w wieku 18-80 w Polsce: analiza i interwencja profilaktyczna.
Do zadań konsorcjanta będzie należało m.in.: udział w przygotowywaniu wniosku i protokołu badania, w tym wkład merytoryczny oraz opracowanie dokumentacji badania; udział w rejestracji badania w organach regulacyjnych i przygotowywanie stosownej dokumentacji; udział w rekrutacji pacjentów oraz przeprowadzeniu wieloośrodkowego badania; sporządzanie dokumentacji i zbieranie danych klinicznych w trakcie trwania badania; przygotowywanie raportów i publikacji w trakcie oraz po zakończeniu badania.
Zgłoszenia do naboru można składać w terminie od 22 kwietnia 2024 do 06 maja 2024r. za pośrednictwem formularza (w załączeniu).
W naborze mogą uczestniczyć tylko i wyłączenie podmioty wymienione w art. 17 ust. ustawy o Agencji Badań Medycznych z dnia 21 lutego 2019 roku (z późn. zm.). Konsorcjanci będą zobowiązani do realizacji zadań Konsorcjum zgonie z wymaganiami i zapisami regulaminu konkursu ABM/2024/1 –
https://abm.gov.pl/pl/konkursy/aktualne-nabory-1/2315,Otwarty-konkurs-na-niekomercyjne-badania-kliniczne-i-eksperymenty-badawcze-ABM20.html
PIM planuje złożenie wniosków w ww. konkursie.
Do obowiązków członka Konsorcjum należeć będzie wspólna realizacja projektu pod względem merytorycznym wraz z Liderem i pozostałymi Konsorcjantami (jeśli dotyczy), tzn. uczestnictwie w tworzeniu projektu badania, w tym w szczególności w przygotowaniu założeń Wniosku, w projektowaniu protokołu badania, uczestnictwo w procesie rejestracji badania oraz w analizie danych będących wynikiem badania. Lider i członkowie Konsorcjum będą prowadzić wspólną politykę finansową (uczestniczyć w ponoszeniu kosztów związanych z realizacją Projektu) objętą Umową Konsorcjum, a także będą, na tej samej podstawie, wzajemnie zobowiązani do wspólnego dążenia do osiągnięcia celu Projektu. Są w tym zakresie również zobligowani do skoordynowanego działania.
Instytucja dokonująca zgłoszenia zobowiązana jest do uzyskania zgody Badacza/Osoby odpowiedzialnej merytorycznie za projekt.
Wybór instytucji zaproszonych do tworzenia Konsorcjum zostanie dokonany na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Analizy zgłoszeń dokona Komisja składająca się z:
- Głównego Badacza lub wskazanego przez niego członka zespołu badawczego,
- Kierownika Centrum Wsparcia Badań Klinicznych
Ocena zgłoszeń uwzględniać będzie:
- Zgodność działania potencjalnego Konsorcjanta z celami Konsorcjum,
- Deklarowanego wkładu potencjalnego Konsorcjanta w realizację celu Konsorcjum,
- Potencjału naukowego, technicznego oraz administracyjnego umożliwiającego realizację badania.
Informacja o podmiotach wybranych do pełnienia funkcji członków Konsorcjum zostanie podana niezwłocznie po zakończeniu naboru na stronie internetowej PIM.
Maksymalna liczba instytucji wyłonionych w naborze do pełnienia roli członka Konsorcjum wynosi 1. Organizator naboru zastrzega sobie prawo do wyłonienia mniejszej niż maksymalna liczby Konsorcjantów lub niewyłonienia żadnego, w sytuacji, gdy zgłoszenia nie będą spełniały wymogów:
- Zgodności działań potencjalnego Konsorcjanta z celami Konsorcjum,
- Deklarowanego wkładu potencjalnego Konsorcjanta w realizację celu Konsorcjum,
- Dostatecznego doświadczenia w realizacji badań klinicznych,
- Dostatecznego potencjału naukowego, technicznego oraz administracyjnego umożliwiającego realizację badania.
PIM zastrzega sobie prawo do:
- Podpisania umowy konsorcjum z kandydatem, którego zgłoszenie zostało najwyżej ocenione,
- Unieważnienia naboru bez podania przyczyny w każdym czasie.
Adres nadsyłania zgłoszeń: cwbk@cskmswia.gov.pl
Materiały
ABM.2024.1 - ogłoszenie o naborze na konsorcjanta_vBCABM20241_-_ogłoszenie_o_naborze_na_konsorcjanta_vBC.pdf 0.33MB