W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pracownia Dostępów Naczyniowych

Kontakt:

tel: 47 722 14 50

e-mail: anestezja@cskmswia.gov.pl

Dzięki współpracy Zespołu Dostępów Naczyniowych Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii PIM MSWiA oraz Zespołu Neuroradiologii i Radiologii Zabiegowej PIM MSWiA, pacjenci z całej Polski mogą skorzystać z najnowszych technik uzyskiwania dostępów naczyniowych. To kolejny krok do zapewnienia pacjentom dostępu do technologii medycznych na najwyższym poziomie, jak również poprawy jakości leczenia.

 

Nasze usługi obejmują zakładanie linii naczyniowych, a także ich konserwację i usuwanie. Dodatkowo edukujemy pacjentów, ich rodziny oraz personel medyczny w zakresie podstawowych elementów opieki nad dostępem naczyniowym. Usługi świadczone są zarówno dla pacjentów szpitalnych, jak i ambulatoryjnych. Naszym celem jest bezpieczna, długoterminowa opieka połączona z bezbolesnym procesem wszczepienia dostępu naczyniowego.

 

Dostępy naczyniowe wykonywane w Pracowni Dostępów Naczyniowych PIM MSWiA:

  • kaniulacja (żył i tętnic obwodowych)
  • cewniki pośrednie typu Midline,
  • cewniki centralne zakładane z dostępu obwodowego (PICC – ang. peripherally inserted central catheter),
  • cewniki centralne
  • cewniki do dializ
  • cewniki do żywienia typu Broviack i Hickman,
  • implantowane porty naczyniowe centralne,
  • implantowane porty naczyniowe PICC.

 

Przed zabiegiem lekarz po uwzględnieniu wskazań i potrzeb pacjenta kwalifikuje chorego do wszczepienia odpowiedniego dostępu naczyniowego oraz znieczulenia. Podczas implantacji wybranego dostępu naczyniowego stosowane jest znieczulenie nasiękowe, regionalne, bądź ogólne, w zależności od stanu zdrowia pacjenta oraz jego preferencji. Założenie dostępu naczyniowego w zależności, odbywa się pod kontrolą ultrasonografii (USG) i/lub promieni rentgenowskich (fluoroskopia). 

 

Nasz zespół świadczy również opiekę nad pacjentami z zakażonymi dostępami naczyniowymi. 

 

Zachęcamy wszystkich pacjentów, lekarzy kierujących pacjentów hospitalizowanych z innych jednostek, w tym zakładach opiekuńczo leczniczych i opieki długoterminowej, wymagających specjalistycznego dostępu naczyniowego, do kontaktu telefonicznego się z sekretariatem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii PIM MSWiA: 47 722 14 50 (sekretariat), bądź mailowego pod adresem anestezja@cskmswia.gov.pl. Koordynatorem pracowni jest specjalista anestezjologii i intensywnej terapii lek. Rafał Świerczyński.
 

Dzięki naszemu zespołowi wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek i elektroradiologów, a także najnowszym technologiom dostępów naczyniowych, możemy zapewnić najwyższą jakość opieki i wsparcia dla naszych Pacjentów.

 

Czekamy na Państwa w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii PIM MSWiA!

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}