W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie kierownictwa MSWiA z dyrektorami podmiotów leczniczych MSWiA

09.08.2024

Spotkanie kierownictwa MSWiA

W środę, 7 sierpnia br., w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA, odbyło się kolejne, z zaplanowanej na dwa dni narady, spotkanie z dyrektorami placówek medycznych MSWiA. W spotkaniu wziął udział wiceminister Wiesław Szczepański.

Sekretarz stanu w MSWiA w swoim wystąpieniu odniósł się m.in. do projektu ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz kwestii ochrony zdrowia. Podziękował także wszystkim zebranym za współpracę.

- Jestem przekonany, że w obronie cywilnej swoje miejsce na pewno znajdą placówki medyczne podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji – powiedział wiceminister.

Z kolei gospodarz dzisiejszego spotkania, dyrektor PIM MSWiA prof. Piotr Suwalski, przedstawił aktualny stan rozwoju naukowego placówki. Podkreślił przy tym, że kierowany przez niego Instytut wykonuje najwięcej kardiochirurgicznych operacji robotycznych w Europie. Zapewnił także o gotowości do szkolenia zespołów robotycznych dla innych szpitali. W PIM MSWiA dotychczas wykonano ponad 1100 operacji robotycznych (m.in. kardiochirurgiczne, z zakresu chirurgii ogólnej, urologiczne i ginekologiczne).

Podczas posiedzenia przedstawiciele Instytutu przedstawili również zarys współpracy w ramach echokardiografii i baz danych oraz omówili korzyści naukowe wynikające z bliższej współpracy między placówkami medycznymi MSWiA.

Było to drugie z zaplanowanej na dwa dni narady z dyrektorami podmiotów leczniczych MSWiA. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 sierpnia br. w gmachu MSWiA. W spotkaniu wziął także udział minister Tomasz Siemoniak.

Państwowy Instytut Medyczny MSWiA

PIM MSWiA jest jednym z czołowych ośrodków medycznych w Polsce. Placówka jest też wiodącym w kraju i w regionie ośrodkiem badań klinicznych.

W skład szpitala wchodzą: oddziały, kliniki, przychodnie, poradnie, pracownie i zakłady diagnostyczne oraz polikliniki znajdujące się na terenie województwa mazowieckiego. Taka sieć ochrony zdrowia pozwala na zapewnienie wiodącej opieki zdrowotnej, a także odporności państwa w obliczu sytuacji kryzysowych. 

fot. MSWiA, PIM MSWiA

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}