W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Urologii i Urologii Onkologicznej

Klinika Urologii i Urologii Onkologicznej

sekretariat: Pawilon Główny (PG) 8. piętro
tel. 47 722 13 90
e-mail: urologia@cskmswia.gov.pl

Klinika Urologii i Urologii Onkologicznej posiada w swej ofercie wykonywanie prostatektomii radykalnej u chorych z rozpoznanym miejscowo zaawansowanym rakiem gruczołu krokowego za pomocą robota da Vinci. Od kwietnia tego roku, dzięki wprowadzeniu przez NFZ refundacji za tę operację, jest ona wykonywana nieodpłatnie.

Operacje przy pomocy robota daVinci otwierają nowe możliwości leczenia niemal wszystkich schorzeń urologicznych i stanowią przełom w rozwoju dziedziny medycyny, jaką jest urologia. Precyzyjne usunięcie zmienionych nowotworowo narządów, skrócenie czasu hospitalizacji, szybszy powrót do zdrowia - to tylko niektóre zalety tego sposobu leczenia.

Operacje prostatektomii radykalnej za pomocą robota da Vinci wykonuje w PIM MSWiA dr n. med. Paweł Wisz oraz lek. Przemysław Zimnoch.

Dr n. med. Paweł Wisz

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w przeprowadzaniu operacji robotycznych, które zdobywał w wiodących ośrodkach europejskich m.in. w Niemczech jak i podczas rocznego klinicznego stażu u światowej sławy prof. Alexandre Mottrie.

Na swoim koncie ma juz ponad 1000 operacji prostatektomii radykalnej przeprowadzonych w asyście robota. Jest członkiem zarządu Europejskiego Towarzystwa Urologicznego - Sekcja Robotyczna (ERUS). Ponadto jako proktor nadzorował wdrożenie chirurgii robotycznej w wielu ośrodkach w Polsce. Doktorat obronił w Niemczech na Uniwersytecie w Kolonii z dziedziny chirurgicznego leczenia raka prostaty przy wsparciu systemu robotycznego.

Jest jedynym w Polsce międzynarodowym trenerem w dziedzinie chirurgii robotycznej w wiodącym na  świecie centrum szkoleniowym ORSI Academy. Autor i współautor publikacji  oraz rozdziałów książek o tematyce chirurgicznego leczenia przy wsparciu systemu robotycznego.

Lek. Przemysław Zimnoch

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Oddziale Urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Tytuł specjalisty uzyskał w 2012 roku. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Fellow of European Board of Urology.

Odbywał wiele szkoleń doskonalących zawodowo w tym:  kurs USG Roztoczańska Szkola USG,  Certyfikat PLFT Termoterapia – małoinwazyjne leczenie gruczołu krokowego, kursy laparoskopowe dotyczące leczenia chorób prostaty i nerek, liczne kursy w Niemczech, Holandii i Włoszech dotyczące endoskopii dróg moczowych i małoinwazyjnych metod leczenia kamicy i innych patologii dróg moczowych.

Kształci młodszych kolegów – prowadzi kursy endoskopowego leczenia kamicy nerek metodą RIRS.

Zachęcamy Chorych ze zdiagnozowanym rakiem prostaty, wynikami dotychczas wykonanych badań, skierowaniem od poradni urologicznej oraz skierowaniem do oddziału urologii do kontaktu z sekretariatem Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej PIM MSWiA celem konsultacji i kwalifikacji do robotycznej (daVinci) prostatektomii radykalnej.

Wykaz niezbędnych dokumentów:

  • skierowanie do szpitala i poradni urologicznej wystawione przez lekarza POZ-u lub specjalistę pracującego w ramach umowy z NFZ,
  • dotychczas wykonane badania potwierdzające rozpoznanie raka gruczołu krokowego,
  • konsultacja internistyczna kwalifikująca chorego do operacji w trybie planowym w znieczuleniu ogólnym (w razie potrzeby),
  • zalecane zaświadczenie o oddaniu krwi dla pacjenta (honorowe dawstwo rodzinne).

Wykaz niezbędnych rzeczy osobistych:

  • przybory toaletowe,
  • piżama,
  • ręczniki,
  • kapcie,
  • szlafrok.

Materiały

Prostatektomia radykalna laparoskopowa
08​_Prostatektomia​_radykalna​_laparoskopowa.pdf 0.52MB
Skala IIEF-5
IIEF-5.pdf 0.24MB
{"register":{"columns":[]}}