W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polsko-duńskie konsultacje o współpracy gospodarczej i finansowej w ramach UE

23.01.2020

O wyzwaniach stojących przed państwami spoza strefy euro w kontekście reformy Unii Gospodarczo-Walutowej i dokończenia Unii Bankowej, o walce z unikaniem opodatkowania, trendach gospodarczych i priorytetach nowej Komisji Europejskiej rozmawiano przy okazji wizyty dr hab. Sebastiana Płóciennika z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) w Kopenhadze.

logo polskiego instytutu spraw międzynarodowych

Opublikowany z końcem grudnia 2019 r. raport duńskiej administracji nt. możliwego udziału Danii w Unii Bankowej był jednym z tematów dyskutowanych przez dr hab. S. Płóciennika, koordynatora programu Trójkąt Weimarski w PISM z duńskimi analitykami podczas wizyty w Kopenhadze w dniu 23 stycznia 2019 r. Rozmawiano też o trendach gospodarczych i planach Komisji Europejskiej w tym zakresie na najbliższą kadencję. Lykke Friis, szefowa duńskiego ośrodka analitycznego Europa zwracała uwagę na wyzwania, wobec których UE stanie w najbliższych latach od polityki klimatycznej po innowacje. Dużo uwagi poświęcono też rozwojowi sytuacji w największych państwach członkowskich UE, tj. Niemczech i Francji.

Dr. hab. S. Płóciennik spotkał się także z prof. Svendem Erikiem Hougaard Jensenem z Copenhagen Business School oraz ekspertami z Duńskiego Stowarzyszenia Banków. W programie wizyty znalazło się też robocze spotkanie w Ministerstwie Biznesu.

{"register":{"columns":[]}}