W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Seminarium nt. polsko-duńskiej współpracy w dziedzinie rozwoju technologii wodorowych

31.05.2022

31 maja br. w Kopenhadze odbyło się seminarium nt. polsko-duńskiej współpracy w dziedzinie rozwoju technologii wodorowych. Jego celem była wymiana doświadczeń nt. możliwości wykorzystania wodoru oraz dyskusja nt. strategii przyjętych przez oba kraje.

Seminarium_nt_wodoru_2022_PL

„Współpraca Polski i Danii w obszarze technologii zw. z produkcją i wykorzystaniem wodoru ma ogromny potencjał. Polska już obecnie jest jednym z największych producentów wodoru w Europie, ma też rynek zbytu i doświadczenia, którymi chętnie się dzieli. Dotychczasowa współpraca administracji i przemysłu układała się bardzo dobrze i mamy nadzieję na jej zacieśnienie” - podkreślił ambasador A. Fałkowski otwierając seminarium. Główne wątki dyskusji dotyczyły budowy łańcucha wartości wokół wodoru, kwestii regulacji i strategii, rozbudowy systemów przesyłu gazu i energii elektrycznej w celu zagospodarowania potencjału, jaki niosą technologie wodorowe.

W seminarium organizowanym przez Ambasadę RP w Kopenhadze wraz z Konfederacją Przemysłu Duńskiego udział wzięło ok. 50 osób – przedstawicieli administracji i biznesu DK, korpusu dyplomatycznego, środowiska naukowego. Polska delegacja składała się z przedstawicieli Min. Klimatu i Środowiska, Gaz-System, PSE oraz PGE Baltica. Na marginesie seminarium Ambasada RP w Kopenhadze zorganizowała wizytę na stacji tankowania wodoru  Everfuel oraz spotkanie Brintbranchen, stowarzyszeniem zrzeszającym partnerów rozwijających technologie oparte na wodorze.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}