Inwestycje w oświacie - poprzednia edycja programu
Status
Program zakończony.
Informacje o rozstrzygnięciach znajdują się w następujących komunikatach:
- Pierwsze rozstrzygnięcie w ramach programu Inwestycje w oświacie
- Drugie rozstrzygnięcie w ramach programu Inwestycje w oświacie
- Trzecie rozstrzygnięcie w ramach programu Inwestycje w oświacie
Uprzejmie informujemy, że aktualnie zakończono nabór wniosków.
Wnioskodawcy wymienieni w powyższych komunikatach, którym przyznano dotację będą sukcesywnie zapraszani do podpisania stosownych umów.
Pozostali wnioskodawcy, po zakończeniu procesu podpisywania umów, zostaną poinformowani o odmowie przyznania dotacji celowej.
Podstawa prawna
oraz nowelizacja z dnia 18 sierpnia 2022 r.
https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2022/1739
Budżet
100 mln zł.
Kto może aplikować
Podmioty niebędące jednostkami sektora finansów publicznych.
Podstawowe zasady Programu
Wprowadzenie możliwości udzielania dotacji celowej na realizację remontu i inwestycji ma na celu wspieranie systemu oświaty w zakresie dostosowania infrastruktury oświatowej do potrzeb procesu kształcenia.
Wnioski o przyznanie dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji, o których mowa w art. 75a pkt 2 i 3 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1930 i 2445 oraz z 2022 r. poz. 1116), można składać do ministra w terminie do dnia 31 października 2022 r.
Wnioskodawca wypełnia wniosek na formularzu załączonym do komunikatu.
Za dzień złożenia wniosku uznaje się dzień, w którym wniosek wypełniony i podpisany został złożony przez wnioskodawcę i przesłany na adres elektronicznej skrzynki podawczej Ministra i wnioskodawca otrzymał urzędowe poświadczenie przedłożenia (UPP).
Każdy wniosek o przyznanie dotacji celowej na realizację inwestycji lub remontu będzie podlegał weryfikacji formalnej, a następnie rozpatrzeniu pod względem merytorycznym.
W przypadku złożenia przez wnioskodawcę wniosku o przyznanie dotacji celowej na realizację inwestycji lub remontu niespełniającego wymagań określonych w rozporządzeniu, wnioskodawca zostanie wezwany do usunięcia braków formalnych. Termin przewidziany na usunięcie braków formalnych we wniosku wynosi 7 dni od dnia otrzymania wezwania.
Minister będzie przekazywał dotację celową na podstawie umowy, o której mowa w art. 150 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych. Podmiot, któremu zostanie przyznana dotacja celowa, w terminie 60 dni od dnia otrzymania informacji o przyznaniu dotacji celowej, będzie składał podpisaną umowę. W przypadku przesłania umowy w postaci papierowej powinna ona zostać złożona w urzędzie obsługującym ministra w trzech egzemplarzach, natomiast w przypadku wyboru postaci elektronicznej – opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Informacje w sprawie programu uzyskać można w Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji MEiN, e-mail: inwestycjewedukacje@mein.gov.pl.
Materiały
Pytania i odpowiedzi20220920_QA_inwestycje_1.pdf 0.44MB