W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Inżynierowie Przyszłości” – naukowe wyzwanie dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych – dołącz do programu

13.09.2024

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza „Inżynierowie Przyszłości”. To propozycja skierowana do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcą zrealizować autorskie innowacyjne projekty edukacyjne w dziedzinach nauk ścisłych, przyrodniczych, technologii i inżynierii. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 11 października br. Patronat honorowy nad programem objęła Minister Edukacji Barbara Nowacka.

Grafika po prawej stronie młoda osoba w okularach VR. Po lewej tekst Inżynierowie Przyszłości. Nauka przez doświadczenie

Nauka przez doświadczenie

Celem tej inicjatywy edukacyjnej jest stymulowanie zainteresowania naukami ścisłymi i technicznymi, a także wspieranie utalentowanej młodzieży.

Uczniowie, biorący udział w programie, mają szansę na zrealizowanie autorskich projektów badawczych, które mogą zostać wsparte grantami oraz nagrodami na start badań. Autorzy najlepszych prac mają z kolei szansę na nagrody i stypendia.

Przebieg programu

Program składa się z kilku kluczowych etapów:

  1. Tworzenie koncepcji projektów – uczniowie z nauczycielami opracowują swoje pomysły na projekty badawcze, które mogą obejmować różne dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, technologii i inżynierii.
  2. Rekrutacja i wybór uczestników – nauczyciele zgłaszają koncepcje projektów uczniowskich, które chcą zrealizować w ramach programu.
  3. Wybór laureatów – specjaliści z uczelni technicznych, których Rektorzy objęli program swoim patronatem, dokonują oceny przesłanych koncepcji. Autorzy najwyżej ocenionych otrzymują granty na start, które mogą być wykorzystane na zakup materiałów, sprzętu czy innych zasobów potrzebnych do przeprowadzenia badań.
  4. Realizacja projektów – uczniowie pod kierunkiem swoich opiekunów realizują zaplanowane projekty badawcze w swoich szkołach.
  5. Wsparcie – uczestnicy biorą udział w spotkaniu inaugurującym program, webinarach i inspirujących szkoleniach.
  6. Ocena projektów – gotowe projekty są oceniane przez specjalistów z różnych dziedzin nauki i przemysłu i wyłaniani są autorzy najlepszych prac.
  7. Ogólnopolska Konferencja Naukowa Szkół Ponadpodstawowych – uczniowie zdobywają doświadczenie, publikując pierwsze doniesienia w materiałach konferencyjnych, zdobywają stypendia, a ich opiekunowie nagrody.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać do 11 października br. za pomocą formularza na stronie https://inzynierowie-przyszlosci.pl

Zachęcamy również do śledzenia mediów społecznościowych, na których publikowane będą ważne informacje, ciekawostki, artykuły, porady oraz materiały z realizacji programu.

{"register":{"columns":[]}}