W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja poświęcona kampanii społecznej #wiemcorobić z udziałem wiceminister Pauliny Piechny-Więckiewicz

09.01.2025

Dziś odbyła się konferencja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci poświęcona ochronie dzieci i młodzieży przed zagrożeniami w internecie. W wydarzeniu wzięła udział Podsekretarz Stanu w MEN Paulina Piechna-Więckiewicz, Pełnomocnik Ministra Edukacji do spraw zdrowia psychicznego uczniów.

Widok z tyłu na salę. Wiceminister Paulina Piechna-Więckiewicz stoi przy mikrofonie i przemawia. Za nią biała ścianka z napisem Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Na środku wyświetlana jest na dużym ekranie prezentacja. Widać też plecy osób siedzących na ustawionych w rzędy krzesłach.

Świat cyfrowy stawia istotne wyzwania w kontekście zdrowia psychicznego. Kluczowe jest, jak dzieci i młodzież korzystają z sieci oraz jak chronimy ich przed szkodliwymi treściami

– mówiła w czasie swojego wystąpienia wiceminister Paulina Piechna-Więckiewicz

Niezwykle ważna jest edukacja zdrowotna, nowy przedmiot, który wejdzie do szkół od przyszłego roku szkolnego. Będzie on obejmować również kwestie higieny cyfrowej, co stanowi ważny krok w kierunku budowania odporności psychicznej dzieci i młodzieży

– dodała.

Celem kampanii Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, takich jak child grooming i sextortion. Działania kampanii obejmują elementy edukacyjne i prewencyjne, które są skierowane zarówno do dzieci jak i rodziców oraz nauczycieli i mają pomóc rozpoznawać i przeciwdziałać niebezpieczeństwom kryjącym się w internecie.

Na stronie internetowej wiemcorobic.pl dostępne są materiały informacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, które mówią o tym jak sobie radzić, kiedy zetkniemy się z groomerem lub szantażystą. Natomiast na udostępnionym formularzu można zgłosić takie przestępstwo oraz informacje, gdzie szukać wsparcia psychologicznego. Niebawem, dla nauczycieli zostaną przygotowane scenariusze lekcji, które pozwolą im rozpoznawać sygnały zagrożeń i reagować na potrzeby uczniów w trudnych sytuacjach.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}