W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenia on-line z wykorzystania narzędzi internetowych i zasobów cyfrowych

06.04.2020

Jesteś nauczycielem? Chcesz przekonać się z jakich jeszcze narzędzi internetowych i materiałów warto korzystać w pracy zdalnej z uczniami? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności? Szkolenia on-line „Lekcja: Enter” są właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do udziału!

Kobieta robi zdjęcie ekranu laptopa telefonem. Po prawej stronie napis na białym tle: "Lekcja: Enter – świat nowej edukacji – szkolenia on-line"

Czym jest projekt „Lekcja: Enter” i kto może w nim uczestniczyć?

Celem projektu „Lekcja: Enter” jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli. Udział w tym przedsięwzięciu jest bezpłatny.

W projekcie mogą uczestniczyć nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, artystycznych, informatyki ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Szkolenia podzielone są na dwa poziomy: podstawowy i zaawansowany, tak aby każdy mógł z nich skorzystać. Organizatorzy przewidzieli 9 różnych ścieżek szkoleniowych.

„Lekcja: Enter” – wyjątkowy projekt cyfrowy

Do udziału w szkoleniach, nauczycieli zgłasza dyrektor szkoły. Jeden nauczyciel może wziąć udział w szkoleniu tylko dla jednej grupy przedmiotowej.

Po wykonaniu pretestu, tzn. wyjściowego pomiaru kompetencji cyfrowych, zostaje on przydzielony do grupy szkoleniowej na odpowiednim poziomie zaawansowania w stosowaniu TIK w pracy dydaktycznej: podstawowej lub zaawansowanej.

Jak zgłosić się do projektu?

Szczegółowe informacje o projekcie, w tym lista podmiotów, do których można zgłaszać się na szkolenia, znajdują się na stronie https://lekcjaenter.pl/strona/19/o-szkoleniach

Dodatkowe materiały dotyczące zdalnej nauki

Na stronie „Lekcja: Enter” znajdują się również ciekawe materiały szkoleniowe związane z nauczaniem on-line. Nauczyciele mogą znaleźć podpowiedzi dotyczące dodatkowych zasobów i narzędzi internetowych w kształceniu na odległość, w tym zestawy kilkunastu tutoriali. Materiały przygotowali eksperci biorący udział w projekcie „Lekcja: Enter”.

Z tych prostych i krótkich poradników wideo można dowiedzieć się, jak np. utrwalać wiedzę za pomocą aplikacji Quizlet lub w jaki sposób za pomocą aplikacji Kahoot można sprawdzić wiedzę uczniów. Nauczyciele poznają również podstawowe narzędzia np. do przeprowadzenia wideokonferencji, tworzenia animacji czy zbudowania własnego repozytorium on-line.

Więcej informacji https://lekcjaenter.pl/strona/25/materialy-pomocne-w-nauczaniu-online

Materiały instruktażowe w serwisie epodreczniki.pl

Zachęcamy również do zapoznania się z filmami oraz instrukcjami dotyczącymi pracy w serwisie www.epodreczniki.pl Są to m.in. krótkie materiały wideo, które przybliżają najważniejsze elementy pracy na platformie, takie jak: udostępnianie e‑materiałów czy lekcja z e‑materiałami.

W zakładce „Filmy instruktażowe i instrukcje” zamieściliśmy również wskazówki dotyczące rejestracji i logowania oraz rozpoczęcia pracy na platformie.

Szczegółowe informacje: https://epodreczniki.pl/a/filmy-instruktazowe-i-instrukcje/DbMHBRtzd

Projekt „Lekcja: Enter” jest finansowany ze środków UE, a realizują go podmioty wyłonione w konkursie: Fundacja Orange, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych.

 

Weź udział w projekcie „Lekcja: Enter”!

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

{"register":{"columns":[]}}