W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska na czele europejskiej rodziny – znamy zwycięzców konkursu!

02.12.2024

Spośród kilku tysięcy zgłoszeń z całego kraju, kapituła konkursowa wyłoniła najpiękniejsze prace, które staną się dziecięcym logo prezydencji. Znamy już laureatów konkursu plastycznego „Polska na czele europejskiej rodziny”.

„Polska na czele europejskiej rodziny” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Do kuratoriów oświaty wpłynęło kilka tysięcy prac plastycznych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Do kapituły konkursu zgłoszono po 3 najlepsze prace w obu grupach wiekowych, wyłonione na etapie wojewódzkim. Kapituła konkursu wybrała po jednej najlepszej pracy z każdego województwa, a spośród wyróżnionych - ogólnopolskiego laureata  w obu grupach wiekowych.

Finałowa prezentacja prac i wręczenie nagród odbędą się 18 grudnia o godz. 14:00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Autorzy prac wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na to uroczyste wydarzenie. Wyróżnione szkoły zostaną powiadomione przez MEN o wyniku konkursu do 5 grudnia 2024 r.

Nagrodzone prace będą prezentowane także w trakcie unijnej konferencji młodzieżowej, która odbędzie się w marcu 2025 r. w Lublinie. Wydarzenie jest częścią polskiej prezydencji w Radzie UE.

O konkursie

Na początku września 2024 r. Minister Edukacji we współpracy z Ministrem do spraw Unii Europejskiej oraz Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji ogłosiła konkurs plastyczny pn. Polska na czele europejskiej rodziny, skierowany do szkół podstawowych.

Konkurs dotyczył popularyzacji funkcjonowania Unii Europejskiej, w szczególności przejęcia przez Polskę rotacyjnego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w I połowie 2025 roku.

Jego celem było to, aby przez zabawę i zajęcia kreatywne w szkołach przybliżyć uczniom funkcjonowanie Unii Europejskiej, w tym odpowiedzialność, jaką podejmuje państwo członkowskie przejmujące prezydencję w Radzie UE. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z partnerami zachęcało szkoły, aby prace nad propozycją logotypu prezydencji poprzedzić przeprowadzeniem lekcji na temat Unii Europejskiej z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów.

{"register":{"columns":[]}}