Robert Bartold
Dyrektor Generalny
14 grudnia 2023 roku powołany ponownie na stanowisko Dyrektora Generalnego Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Urzędnik służby cywilnej od 2000 roku (obecnie IX stopnia).
Jest zawodowo związany ze służbą publiczną, którą rozpoczął w 1994 roku w Urzędzie Rady Ministrów. Pracował również w Ministerstwie Środowiska, gdzie zajmował m.in. stanowisko dyrektora Sekretariatu Ministra. W latach 2002-2005 był zatrudniony w Urzędzie Służby Cywilnej jako dyrektor Departamentu Rekrutacji i Selekcji w Służbie Cywilnej.
Ponad 18 lat na stanowiskach dyrektorów generalnych (2000-2002 Urzędu Zamówień Publicznych, 2005-2007 Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, 2007-2016 Ministerstwa Edukacji Narodowej, 2018-2020 Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, przekształconego z dniem 15 listopada 2019 roku w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, 2021 Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 2021-2023 Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej).
Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu organizacjami i dużymi zespołami, zarządzaniu finansami, w tym udzielaniu zamówień publicznych oraz tworzeniu złożonych systemów informatycznych.
Jako ekspert międzynarodowy uczestniczył w projektach Unii Europejskiej dotyczących tworzenia systemów zamówień publicznych w Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie, budowania służby cywilnej na Ukrainie oraz Czarnogórze, wzmocnienia instytucjonalnego Najwyższego Urzędu Kontroli w Albanii, a także poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gruzji. Członek komitetów audytu w kilku działach administracji publicznej i jeden ze współautorów podręcznika akademickiego „Nauka Administracji”.
Jest absolwentem i doktorantem Uniwersytetu Warszawskiego (w 1992 roku ukończył informatykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego). W 1994 roku ukończył Krajową Szkołę Administracji Publicznej, a w 2019 roku program Argo Top Public Executive, realizowany w partnerstwie przez KSAP i IESE Business School z Hiszpanii, w formule Master of Public Administration.
Przed rozpoczęciem służby publicznej – w latach 1989-1990 – pracował także jako programista w NCR Overseas Trade Corporation w Brukseli. W 1993 roku odbył staż w Biurze Menadżera Austin – stolicy stanu Texas w USA, organizowany przez Lyndon B. Johnson School of Public Affairs w Austin. W trakcie pracy w służbie cywilnej aktywnie uczestniczył w wielu projektach wdrożeniowych z zakresu informatyzacji administracji publicznej oraz zamówień publicznych, a także wdrażania budżetowania zorientowanego na rezultaty.
Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi „za zaangażowanie w przywracaniu świetności obiektów historycznych” – działania rekonstrukcyjne, które przyczyniły się do przywrócenia dawnej świetności oraz historycznego kształtu architektonicznego budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej – oraz Złotym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.
Zna język angielski, francuski, hiszpański i rosyjski.
Zakresy czynności członków Kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej