W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczął się Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci

24.09.2020

Rozpoczęła się XII edycja Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. W ciągu 4 dni uczestnicy będą mogli zobaczyć ponad 100 produkcji polskich i zagranicznych opowiadających o historii najnowszej. Po raz kolejny w ramach Festiwalu zostanie zrealizowany projekt „Młodzi dla historii”, który uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. W ramach projektu przygotowano dla młodych ludzi specjalne zajęcia, pokazy i warsztaty. W Festiwalu będzie można uczestniczyć osobiście lub w formule on-line.

Ciemne zdjęcie z festiwali Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. Na środku tekst "24-27.09.2020 – XII festiwal filmowy NNW

Festiwal Filmowy Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci

Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” potrwa od 24 do 27 września. To już XII edycja tego przedsięwzięcia. Uczestnicy będą mogli zobaczyć ponad 100 produkcji filmowych polskich i zagranicznych opowiadających o najnowszej historii. Nagrody festiwalowe zostaną przyznane w 5 kategoriach. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych. Łącznie w konkursach startuje 25 produkcji zagranicznych, m.in. z Iranu, Japonii czy krajów nadbałtyckich.

Tegoroczny Festiwal NNW otworzy projekcja filmu „I’ll Find You” („Znajdę Cię”) w reżyserii Marthy Coolidge. To opowieść inspirowana losami polskich muzyków z lat 30. i 40. XX w. – Rachel Rubin i Roberta Pułaskiego. Film opowiada o tym, jak plany kariery muzycznej głównych bohaterów i ich życia w Stanach Zjednoczonych przerywa nagły wybuch wojny

Festiwal to także panele dyskusyjne, debaty i wystawy o tematyce historycznej. W tym roku będą one poświęcone m.in. 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, a także współpracy Węgier z Polską w XX wieku, szczególnie podczas wojny 1920 roku oraz w II wojnie światowej. Do udziału w panelach tematyczny zaproszono wybitnych historyków, twórców, ekspertów oraz świadków historii.

Z względu na sytuację epidemiczną tegoroczny Festiwal NNW będzie realizowany dwutorowo. Obok tradycyjnej formuły, która będzie realizowana na żywo w Gdyńskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym i innych miejscach w Gdyni, organizatorzy przygotowali równolegle formułę on-line. Część festiwalowych wydarzeń będzie emitowana w czasie rzeczywistym w internetowej telewizji festiwalowej.

Młodzi dla Historii

W ramach Festiwalu NNW realizowany jest także projekt edukacyjny #MDH, czyli „Młodzi dla Historii”. Jest on skierowany do uczniów w wieku 10-19 lat. W ramach projektu odbędą się zajęcia, pokazy i warsztaty.

„Młodzi dla Historii” to przedsięwzięcie, które proponuje fascynującą i oryginalną przygodę z historią. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogą wykazać się także swoją kreatywnością, pomysłowością i wrażliwością artystyczną.

Co roku konkursy w ramach projektu „Młodzi dla Historii” odbywają się w trzech kategoriach – Konkurs Filmowy, Konkurs Teatralny oraz Konkurs Stylizacji. W tym roku ze względu na pandemię Konkurs Teatralny został zastąpiony Konkursem Scenariuszowym.

Patronat nad projektem „Młodzi dla Historii” objął Minister Edukacji Narodowej.

 

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń festiwalowych w formule on-line.

Szczegóły na stronie: https://festiwalnnw.pl/
 

{"register":{"columns":[]}}