W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WorldSkills 2024 w Lyonie z udziałem wiceminister edukacji

12.09.2024

Joanna Mucha, sekretarz stanu gościła na WorldSkills 2024 w Lyonie, gdzie drużyny z całego świata, w tym z Polski rywalizują w konkursie w dyscyplinach zawodowych.

Zdjęcie grupowe wiceminister Joanny Muchy z uczestnikami z Polski

Joanna Mucha uczestniczyła w ceremonii otwarcia WorldSkills Lyon 2024, w konferencjach: otwierających sesję plenarną, panelową i wydarzeniach towarzyszących, mających za cel wymianę doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego. Podczas wizyty we Francji wzięła również udział w pokazach, w tym w pokazie restauracyjnego serwisu kelnerskiego.

WorldSkills to przeprowadzany co dwa lata ogólnoświatowy konkurs, który ma zachęcać młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

W tym roku 500 zawodników z ponad 65 krajów i regionów z całego świata przyjechało do Lyonu, aby rywalizować w 62 dyscyplinach zawodowych. Od florystyki po układanie płytek i podłóg – WorldSkills Lyon 2024 da młodym zawodnikom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i podzielenia się swoimi pasjami z setkami tysięcy odwiedzających. Polskę reprezentowała 14 osobowa kadra uczestników, wyłonionych w konkursach SkillsPoland. Zawodnicy startują w 11 konkurencjach: instalacje elektryczne, instalacje sanitarne i grzewcze, chmura obliczeniowa, cyberbezpieczeństwo, frezowanie CNC, przemysł 4.0, integracja robotów przemysłowych, spawanie, gotowanie, obsługa gości hotelowych, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych.

Mamy siedem medali doskonałości w 6 konkurencjach 

Medale doskonałości:  

  1. spawanie - Alan Kaczkowski 
  2. instalacje sanitarne i grzewcze - Krzysztof Szewczyk
  3. instalacje elektryczne - Tomasz Chlipała 
  4. gotowanie - Janusz Perucki
  5. chmura obliczeniowa - Dominik Gubrynowicz
  6. cyberbezpieczeństwo - Jakub Bliźniuk i Filip Brzozowski

Projekt „Promocja kształcenia zawodowego poprzez krajowe i międzynarodowe konkursy umiejętności EuroSkills i WorldSkills” jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Operatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która odpowiada za koordynację i przygotowanie polskiej drużyny do EuroSkills i WorldSkills.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}