W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

MSZ oferuje stypendia rządowe na studia w Kolegium Europejskim w Natolinie oraz w Kolegium w Brugii

20.11.2024

informacja

Nauka w Kolegium trwa 10 miesięcy: od września do czerwca. Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:

  • Advanced Master of Arts in European Interdisciplinary Studies (Natolin) z czterema specjalizacjami do wyboru:
    1. EU Public Affairs and Policies
    2. The EU and the World
    3. The EU in the Wider Europe and its Neighbours
    4. European History and Civilization
  • Advanced Master of Science in European Economic Studies (Brugia),
  • Advanced Master of European Law (Brugia),
  • Advanced Master of Arts in EU International Relations and Diplomacy (Brugia),
  • Advanced Master of Arts in European Political and Governance Studies (Brugia),

 

Język studiów

Studia w Kolegium Europejskim są dwujęzyczne (angielsko-francuskie) a zajęcia prowadzone są w obu językach. Wymagania dot. znajomości języków różnią się w zależności od kierunku.
Studenci przyjęci do Kolegium Europejskiego w Natolinie, którzy decyzją Komisji Selekcyjnej muszą podwyższyć znajomość jednego z języków urzędowych Kolegium przed rozpoczęciem roku akademickiego, biorą udział w Letniej Akademii Językowej, czyli intensywnych kursach z języka francuskiego lub angielskiego organizowanych w sierpniu.

Aplikacja na studia

Rekrutacja na studia w ramach Polskiego Komitetu Selekcyjnego składa się z trzech etapów:

  1. Aplikacja na studia on-line 16 października 2024 r. – 15 stycznia 2025 r.

Każdy kandydat na studia musi założyć konto oraz wypełnić formularz aplikacji on-line w języku angielskim lub francuskim na stronie https://admissions.coleurope.eu/login. W ramach jednej aplikacji kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie na dwa kierunki studiów jednocześnie. Obywatele polscy, którzy chcą ubiegać się o stypendia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, muszą wybrać w formularzu aplikacji on-line komitet selekcyjny „Poland - Ministerstwo Spraw Zagranicznych”.

 

  1. Wniosek o przyznanie stypendium MSZ RP

Każdy kandydat wyselekcjonowany do rozmowy kwalifikacyjnej ubiegający się o stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP powinien wysłać skan wypełnionego i podpisanego wniosku o przyznanie stypendium MSZ RP na adres poczty elektronicznej Akademii Dyplomatycznej MSZ: ad.sekretariat@msz.gov.pl do 31 marca 2025 r. W tytule wiadomości należy wpisać „wniosek o przyznanie stypendium na studia w Kolegium Europejskim”. 

 

  1. Rozmowa kwalifikacyjna marzec/kwiecień 2025 r. (wybrani kandydaci zostaną poinformowani o dokładnym terminie rozmowy w pierwszym kwartale 2025 r.)

Na podstawie aplikacji on-line, Kolegium Europejskie dokonuje wyboru najlepszych kandydatów, którzy są następnie zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas rozmowy sprawdzana jest motywacja kandydatów, kompetencje językowe, wiedza z zakresu wybranej specjalizacji oraz aktualności i spraw europejskich, a także zainteresowanie pracą w administracji publicznej, a zwłaszcza służbie zagranicznej.

Stypendium MSZ RP

Kandydaci z Polski, którzy otrzymają stypendia, podpisują umowę stypendialną, w której zobowiązują się w okresie 12 miesięcy od ukończenia nauki i otrzymania dyplomu, do odbycia bezpłatnej praktyki w zaaprobowanej przez MSZ instytucji sektora finansów publicznych RP (lub innego, wskazanego w umowie sposobu wywiązania się z jej zapisów) oraz do przedłożenia kopii dyplomu i zaświadczenia o odbyciu praktyki.

{"register":{"columns":[]}}