W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polskie filmy na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach

02.11.2020

W ramach tegorocznej edycji festiwalu, w dniach 5-15 listopada, zostaną wyświetlone popularne polskie filmy m. in. „Seksmisja” i „Wojna światów: następne stulecie”, a także nowe produkcje.

Festiwal_Saloniki

61. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach zaprasza widzów i twórców filmowych do odkrycia po raz kolejny najciekawszych filmów z całego świata, od 5 do 15 listopada 2020 roku.
Jak co roku, nie zabraknie polskich produkcji, wyświetlonych zostanie aż siedem polskich produkcji filmowych.

Festival odbędzie się w formie online pod hasłem „Kino bez względu na wszystko”, przygotowany przez organizatorów, jako scenariusz alternatywny na wypadek obostrzeń związanych z panującą pandemią COVID-19.

Więcej informacji: http://www.filmfestival.gr/

W programie znajdują się filmy:

„Seksmisja” – polski fantastycznonaukowy film komediowy z 1983 w reżyserii Juliusza Machulskiego. Bohaterami filmu są zahibernowani w 1991 roku Maks oraz Albert, którzy budzą się w 2044 roku, po wojnie, w totalitarnym świecie pozbawionym mężczyzn.

 „Wojna światów: następne stulecie” w reżyserii Piotra Szulkina. Film z 1981 roku, inspirowany klasyczną powieścią H. G. Wellsa Wojna światów z 1897 roku. Został zakazany przez polskie władze, gdyż sugerował podobieństwa do sytuacji politycznej kraju w tamtym okresie. Swoją premierę miał dopiero 20 lutego 1983 r.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” film animowany w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego, przestawia historię bohatera, który uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją.

Pokazane zostaną także filmy powstałe przy współprodukcji Polski i innych krajów: „Wielorybnik” w reż. Philippa Yuryeva, „Jak najdalej stąd” w reż. Piotra Domalewskiego, „Złotokap” w reż. Ragnara Bragasona i „Pod tym samym niebem” w reż. Mauro Manciniego.

{"register":{"columns":[]}}