O nas
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) powstała na mocy ustawy z 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej oraz przepisów wprowadzających. Jest strukturą organizacyjną i funkcjonalną jednostek i organów działających w obszarze poboru, kontroli i egzekucji podatków, ceł oraz innych dochodów budżetu państwa pochodzących z danin publicznych, a także zwalczania przestępczości ekonomicznej.
Krajową Administrację Skarbową tworzą: komórki organizacyjne w Ministerstwie Finansów, izby administracji skarbowej, urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe wraz z podległymi oddziałami celnymi oraz Krajowa Informacja Skarbowa i Krajowa Szkoła Skarbowości.
Zadania KAS realizują:
- członkowie korpusu służby cywilnej,
- funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (jednolita umundurowana formacja).
Pracownicy cywilni Krajowej Administracji Skarbowej to członkowie korpusu służby cywilnej (w rozumieniu ustawy o służbie cywilnej):
- pracownicy służby cywilnej (zatrudnieni na podstawie umowy o pracę zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o służbie cywilnej);
- urzędnicy służby cywilnej (zatrudnieni na podstawie mianowania zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o służbie cywilnej);
- osoby na wyższym stanowisku w służbie cywilnej (zatrudnione na podstawie powołania).
Nasze szeregi, w niewielkim stopniu, zasilają również pracownicy spoza korpusu służby cywilnej.
Krajowa Administracja Skarbowa ma bardzo szeroki zakres zadań co powoduje, że w naszych szeregach odnajdą się specjaliści z wielu dziedzin.
Możesz zostać pracownikiem służby cywilnej, jeżeli:
- korzystasz z pełni praw publicznych;
- nie byłeś skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- jesteś obywatelem polskim (odstępstwa od tej zasady określa art. 5 ustawy o służbie cywilnej);
- posiadasz kwalifikacje wymagane na danym stanowisku pracy (zawarte w ogłoszeniu o naborze);
- cieszysz się nieposzlakowaną opinią.