W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Projekty UE

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi bierze udział w realizacji projektu pn. „Bezinwazyjna kontrola dla bezpieczeństwa granicy zewnętrznej i realizacji polityk Unii Europejskiej” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu finansowego na rzecz sprzętu do kontroli nieinwazyjnej i laboratoriów – CCEI 2. Celem CCEI (Custom Control Equipment Instrument) jest wspieranie unii celnej i krajowych organów celno-skarbowych w ochronie interesów finansowych i gospodarczych Unii Europejskiej oraz państw członkowskich poprzez zapewnienie jednolitych standardów przeprowadzania kontroli na granicach zewnętrznych. 

Umowa na dofinansowanie projektu została podpisana przez Szefa KAS i Komisję Europejską w listopadzie br.

W ramach realizacji ww. projektu dla Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi zostanie zakupiony spektrometr Ramana. Sprzęt będzie wykorzystywany  do kontroli substancji psychoaktywnych, suplementów oraz innych produktów przemysłu chemicznego, a także pozwoli na prowadzenie mobilnych kontroli w pojazdach, miejscach zamieszkania, punktach nielegalnego urządzania hazardu itp. Użycie spektrometru znacznie usprawni i przyspieszy czynności kontrolne oraz pozwoli skuteczniej egzekwować obowiązujące prawo. 

Kontakt do Koordynatora do spraw realizacji programów pomocowych w Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi – Piotr Chwalbiński, e-mail: piotr.chwalbinski@mf.gov.pl, tel. (42) 63 88 353.

Logo UE i Funduszy Europejskich
Izba Administracji Skarbowej w Łodzi realizuje projekt pn. „Nowoczesna technologia analizy danych w Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi szansą na uszczelnienie polskiego systemu podatkowego i zwiększenie stabilności finansów UE", dofinansowany z Unijnego Programu Zwalczania Nadużyć Finansowych (EUAF). Projekt wpisuje się w obszar: Pomoc techniczna, Temat 3: Technologie analizy danych i zakup danych.

Realizowany projekt jest zgodny z Kierunkami działania i rozwoju Krajowej Administracji Skarbowej na lata 2021-2024, Kierunek 4 – wzmocnienie zdolności organizacji do skutecznej realizacji zadań, Cel 4.3. Wzmocnienie kompetencji analitycznych, Wskaźnik KAS 4.3.1. Trafność analiz w zakresie planowania i typowania podmiotów do kontroli.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi podpisał 13 grudnia 2023 r. umowę o dofinansowanie projektu nr GAP-101139770. W ramach ww. projektu zostały zakupione pakiety komputerowe (stacjonarne i mobilne) dla 25 analityków z Pionów Wsparcia i Operacyjno-Analitycznego Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi. Pracownicy komórek analitycznych odbyli również szkolenie z aplikacji KNIME, która pozwoli w przyszłości  wzmocnić zdolności rozpoznawcze organów celno-skarbowych w celu zintensyfikowania walki z nadużyciami finansowymi, korupcją i innymi działaniami naruszającymi interesy UE.

Kontakt do Koordynatora do spraw realizacji programów pomocowych w Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi – Piotr Chwalbiński, e-mail: piotr.chwalbinski@mf.gov.pl, tel.: 42 63 88 353.

Finansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami autora(ów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej. Unia Europejska ani Komisja Europejska nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Logo wraz z napisem "Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne" i "Fundusze Europejskie"

Wydział Audytu Środków Pochodzących z Budżetu UE oraz Niepodlegających Zwrotowi Środków z Pomocy Udzielanej przez Państwa Członkowskie EFTA umiejscowiony w Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi wykonuje zadania Instytucji Audytowej i korzysta ze wsparcia w ramach projektów współfinansowanych ze środków UE.

Logo wraz z napisem Fundusze Europejskie pomoc techniczna, Rzeczpospolita polska, Unia Europejska Fundusz Spójności , Rybactwo i Pomorze, Unia Europejska Europejski Fundusz Morski i Rybacki

Aktualnie realizowane są projekty w ramach następujących programów:

Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014-2020 (POPT 14-20)
  • POPT.01.02.00-00-0240/18 Wsparcie stanowiska pracy pracowników Instytucji Audytowej w latach 2018-2019 (finansowaniu podlegają m.in koszty dotyczące podnoszenia kwalifikacji zawodowych, zakupu sprzętu),
  • POPT.02.01.00-00-0241/18 Wsparcie funkcjonowania Instytucji Audytowej w latach 2018-2019 (finansowaniu podlegają związane z realizacją zadań w ramach polityki spójności m.in. koszty delegacji służbowych oraz koszty dotyczące wynajmowania pojazdów na potrzeby audytu),
  • POPT.01.01.00-00-267/19 Finansowanie kosztów zatrudnienia pracowników Instytucji Audytowej w terenie realizujących zadania w ramach polityki spójności w latach 2014-2020 (finansowanie wynagrodzeń pracowników).
Program Operacyjny Rybactwo i Morze (PO RiM)
  • Finansowanie kosztów zatrudnienia pracowników Instytucji Audytowej w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 (Porozumienie nr 0009-6526-DPT00040/18/19),
  • Wsparcie funkcjonowania pracowników Instytucji Audytowej w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 (Porozumienie nr 0008-6526-DPT00047/18/19).

 

Materiały

Modernizacja energetyczna II US Łódź-Bałuty informacja o projekcie
Modernizacja​_energetyczna​_II​_US​_Łódź-Bałuty​_informacja​_o​_projekcie.pdf 1.24MB
Modernizacja energetyczna US w Radomsku informacja o projekcie
Modernizacja​_energetyczna​_US​_w​_Radomsku​_informacja​_o​_projekcie​_.pdf 1.00MB
{"register":{"columns":[{"header":"","value":"","nestedValues":[],"showInContent":false}]}}