Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym

14.06.2024

W dniach 13-14 czerwca 2024 roku na obiektach Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się XL Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

Funkcjonariusze reprezentujący województwo podlaskie podczas Mistrzostw

W skład kadry województwa Podlaskiego wchodziło czterech reprezentantów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku:

st. kpt. Ostrowski Łukasz

kpt. Sieliwoniuk Rafał

st. sekc. Hołowienko Karol

st. sekc. Milewski Piotr

Nasi zawodnicy po raz kolejny zaprezentowali wysoką formę i w znacznym stopniu przyczynili się do zdobycia przez kadrę wojewódzką brązowego medalu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw.

Wszyscy reprezentanci stanęli na drugim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej wspinania przy użyciu drabiny hakowej.

kpt. Sieliwoniuk Rafał i st. sekc. Hołowienko Karol stanowili o sile sztafety pożarniczej 4x100 metrów z przeszkodami, która zajęła II miejsce.

st. sekc. Milewski Piotr poprawił swój rekord życiowy w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej.

kpt. Sieliwoniuk Rafał zajął VI miejsce w dwuboju pożarniczym.

W Mistrzostwach wystąpiły też drużyny spoza naszego kraju dla których była prowadzona oddzielna klasyfikacja. Kpt. Sieliwoniuk Rafał wraz z kolegami z reprezentacji Polski stanął na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji międzynarodowej mistrzostw oraz indywidualnie zajął V miejsce w dwuboju pożarniczym.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM OSIĄGNIĘTYCH WYNIKÓW I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Opracowanie: funkcjonariusze KM PSP w Białymstoku
Zdjęcia: st. kpt. Przemysław Zenderowski, KP PSP Myszków