PRZEKAZANIE I POŚWIĘCENIE SAMOCHODU DLA OSP ZABAWA
11.10.2023
W piątek 6 października 2023 r, na terenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabawie odbył się uroczysty apel w związku z przekazaniem i poświęceniem samochodu pożarniczego. W uroczystości wzięły udział nw. osoby:
- Pani Anna Pieczarka – Poseł na Sejm RP,
- Pan Ryszard Pagacz – Wicewojewoda Małopolski,
- Pan Roman Łucarz – Starosta Tarnowski,
- Pan st. bryg. Krzysztof Gładysz – Komendant Miejski PSP w Tarnowie,
- Pan Jacek Hudyma - Wicestarosta Tarnowski,
- Pan Zbigniew Mączka – Burmistrz Miasta i Gminy Radłów,
- Druh Sławomir Kolasiński – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie.
Wśród gości na uroczystości nie zabrakło również sympatyków i przyjaciół pożarniczej służby, druhów z jednostki OSP Zabawa, a także mieszkańców Zabawy i gminy Radłów.
Apel rozpoczął się od złożenia meldunku druhowi Sławomirowi Kolasińskiemu przez dowódcę uroczystości druha Wojciecha Koguta. Po krótkim wystąpieniu i przywitaniu zaproszonych gości przez Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabawie druha Wiesława Bruda nastąpiło wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom z jednostki. Następnie dokonano symbolicznego przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 2,5/20 na podwoziu MAN, który dotychczas użytkowany był w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Kluczyki do samochodu odebrał druh Mateusz Kabat – Naczelnik OSP Zabawa.
Przekazany samochód pożarniczy z pewnością podwyższy sprawność
i gotowość operacyjną jednostki oraz posłuży do realizacji zadań profilaktycznych realizowanych przez druhów w ramach prewencji społecznej.
Zaproszone osoby na zakończenie przekazały podziękowania i życzenia dla druhów OSP z Zabawy, jak również dla wszystkich osób, które wsparły jednostkę w pozyskaniu przedmiotowego samochodu.