Stronami umowy o realizację zadania jest Minister SWiA reprezentowany przez Komendanta Głównego PSP (zleceniodawca) i jednostki OSP lub Związek OSP RP (zleceniobiorca)
Ogólne zasady dofinansowania MSWiA
- Dofinansowanie odbywa się na częściowym pozyskiwaniu środków w zakresie 50% dofinansowania MSWiA, 50% płatność z innych źródeł lub ze środków własnych OSP.
- Dotacja udzielana jest na wydatki: bieżące, inwestycyjne.
- W ramach kwoty na wydatki inwestycyjne przewiduje się możliwość przeznaczenia środków finansowych na dofinansowanie zakupu nowego sprzętu o wartości jednostkowej powyżej 10000 zł. (obowiązuje od dnia 1 stycznia 2018 r.)
- Przeznaczone środki finansowe z dotacji jednostka OSP jest zobowiązana wykorzystać tzn. dokonać zapłaty za wydatki związane z realizacją zadania do dnia 31 grudnia danego roku.
- Kwota niewykorzystana należy zwrócić w terminie do dnia 15 stycznia kolejnego roku.
- Przedłożone faktury z rozliczenia po dacie określonej wyżej nie będą uznawane za wydatki związane z umową.
- Dopuszcza się możliwość zmiany asortymentu, ilości a także kosztów w poszczególnych pozycjach kosztorysu bez konieczności sporządzania aneksu umowy pod warunkiem, że:
- kwota dotacji na wydatki bieżące i zakupy inwestycyjne nie ulegnie zmianie i pozostałe warunki umowy zostaną dotrzymane.
Przy weryfikacji ofert szczególną uwagę będziemy zwracać na:
- poprawność danych adresowych jednostki ochotniczej straży pożarnej lub Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP,
- aktualność numeru rachunku bankowego,
- czy została wskazana osoba do kontaktu
- czy oferty zostały podpisane przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania ww. podmiotów zgodnie ze statutem. Oferty powinny być podpisane i opatrzone pieczęcią imienną. W przypadku braku pieczęci imiennej, podpis powinien być czytelny z podaniem pełnionej funkcji.
Wymagania niezbędne podczas dofinansowania MSWiA
Aby uzyskać dofinansowanie ze środków MSWiA przez jednostkę OSP niezbędne jest spełnienie poniższych warunków:
- Wpis jednostki do KRS (Krajowy Rejestr Sądowniczy).
- Aktualnie zgłoszony i zarejestrowany do KRS Nowy skład Zarządu jednostki OSP (przypominamy, że w 2016 r. i 2017 r. odbywały się zebranie sprawozdawcze w jednostkach).
- Osoby upoważnione do podpisania umowy zgodne z aktualnym KRS.
- Dostarczenie do Komedy Powiatowej PSP w Bochni aktualnego odpisu z KRS – za prawidłową kopię KRS uznaje się wydruk ww. dokumentu ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości potwierdzony na ostatniej stronie podpisem uprawnionego przedstawiciela jednostki OSP (Prezesa) oraz pieczątką.
- Przedłożenie przez jednostkę OSP dokumentu poświadczającego aktualny numer rachunku bankowego.
W przypadku braku imiennych pieczątek przez osoby upoważnione do reprezentowania zleceniobiorcy wymagane jest złożenie czytelnego podpisu na ofercie i umowy. Dofinansowanie odbywa się na częściowym pozyskiwaniu środków w zakresie 50% dofinansowania MSWiA, 50% płatność z innych źródeł lub ze środków własnych OSP.
Poniżej znajduje się tryb i zasady oraz zakres przedmiotowy dotacji MSWiA dla OSP na 2020 r. :
Materiały
Asortyment dotacji MSWiA w roku 2020Asortyment-dotacji-MSWiA-2020.pdf 0.82MB Tryb i zasady udzielania dotacji MSWiA w roku 2020
Tryb-i-zasady-udzielania-dotacji-MSWiA-2020.pdf 0.80MB Wzór Oferty dla OSP
wzór-oferty-osp1.doc 0.17MB Przykład prawidlowo wypełnionej oferty
Przykładowo-wypełniona-oferta-dofinansowanie-MSWiA.pdf 2.06MB