Powrót

XXII Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie „Chańcza 2024”

31.08.2024

4 strażaków w łódce na wodzie.

31 sierpnia 2024 roku na zbiorniku wodnym Chańcza w powiecie kieleckim, odbyły się XXII Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie „Chańcza 2024”. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Wojewodę Świętokrzyskiego we współpracy ze Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim PSP, Zarządem Wojewódzkim Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zarządem Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Świętokrzyskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. W rywalizacji wzięło udział 58 drużyn, w tym reprezentacje Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji i 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Puchar Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz mistrzostwo województwa świętokrzyskiego w klasyfikacji generalnej wywalczyła drużyna reprezentująca Komendę Powiatową PSP w Busku – Zdroju pod kierownictwem asp. Piotra Syrkiewicza. W skład zwycięskiej drużyny weszli również:

- mł. asp. Marcin Strózik
- mł. asp. Piotr Maj
- st. sekc. Jakub Fodymski

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się drużyna z JRG 1 w Kielcach, natomiast trzecie miejsce zajął zespół 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To kolejny sukces buskich strażaków, bowiem 2 lata wcześniej reprezentacja tutejszej Komendy również zdobyła mistrzostwo województwa na tych prestiżowych zawodach.

Zwycięzcom mistrzostw gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: asp. Piotr Syrkiewicz, KP PSP w Busku - Zdroju

Zdjęcia: Agata Syrkiewicz