Dachowanie samochodu osobowego w Marcinkowie
07.01.2022
7 stycznia 2022 r. (piątek) ok. godz. 07:57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Marcinkowie (gm. Mogilno).
Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 5/40 i GCBA 9/60 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Gębice.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy poza drogą na pobliskim polu. Samochód leżał na dachu a kierowca znajdował się poza pojazdem.
Działania zastępów polegały na postawieniu samochodu na koła, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego kierowcy do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego. Po przebadaniu poszkodowany pozostał na miejscu zdarzenia. W czasie prowadzonych działań kierowano ruchem drogowym.
Na miejsce zdarzenia przybyli także: policja, pogotowie ratunkowe.
Działania zastępów trwały ok. 50min.
Opracowanie: MŻ, KP PSP w Mogilnie
Zdjęcia: OSP Gębice