W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podpisanie porozumienia o włączeniu jednostki OSP Gnieszowice do ksrg

30.01.2023

stojące osoby które wcześniej podpisywały porozumienie oraz reprezentację druhów OSP Gnieszowice pozują do zdjęcia Strażacy OSP wśród których jest jedna druhna ubrani są w czarne mundury wyjściowe.

30 stycznia 2023r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Koprzywnica miało miejsce podpisanie porozumienia dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnieszowicach gm. Koprzywnica  do krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego.
Podpisania aktu porozumienia dokonali komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu mł. bryg. Piotr Krytusa , burmistrz miasta i gminy Koprzywnica Aleksandra Klubińska oraz  reprezentujący jednostkę OSP
w Gnieszowicach V – ce prezes OSP – Dariusz Sendrowicz oraz skarbnik OSP – Zbigniew Krakowiak.
Na terenie miasta i gminy Koprzywnica działa 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w tym 3 włączone są do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. Jednostka OSP w Gnieszowicach odnotowała w ostatnich latach znaczący rozwój. Na swoim wyposażeniu posiada m.in. samochód ratowniczo – gaśniczy doposażony w zestaw do  ratownictwa technicznego, 23 druhów przeszkolonych w OSP Gnieszowice spełnia wymagania do uczestnictwa w działaniach ratowniczo - gaśniczych. W 2022 roku jednostka OSP Gnieszowice uczestniczyła w 30 akcjach ratowniczo - gaśniczych.
Jednostka OSP Gnieszowice spełnia normatyw wyszkolenia i wyposażenia jednostki krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. W związku z powyższym planowana jest do włączenia w struktury jednostek ksrg. Podpisanie umowy jest ostatnim elementem aplikacji do włączenia jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Decyzję o włączeniu jednostki OSP do KSRG podejmie Komendant Główny PSP.
Podpisana w dniu dzisiejszym umowa określa prawa i obowiązki zakresie gotowości operacyjnej, zadań ratowniczych jednostki włączonej do KSRG, liczby i poziomu wyszkolenia ratowników, sposobu utrzymania stanu gotowości jednostek do działań ratowniczych, alarmowania i dysponowania jednostki.
Obecnie na terenie powiatu sandomierskiego w KSRG znajduje się  26 jednostek. Włączenie kolejnej jednostki przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sandomierskiego oraz korzystnie wpłynie na dalszy rozwój jednostki.

Opracowanie: bryg. Bogusław Karbowniczek
Zdjęcia: archiwum KP PSP Sandomierz

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}