Deklaracja dostępności
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarowej w Sandomierzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej KP PSP w Sandomierzu.
- Data publikacji strony internetowej: 2021-01-10
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-10
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł.
- niektóre materiały zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej
- posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2021-01-07
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-02-20
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: mł. kpt. mgr Krzysztof Tabaka
- E-mail: k.tabaka@straz.sandomierz.pl
- Telefon: 15 832 50 55 wew. 1012
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Komendant KP PSP w Sandomierzu
- Adres: ul. Mickiewicza 61, 27-600 Sandomierz
- E-mail: sandomierz@straz.kielce.pl
- Telefon: (15) 832-50-55
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Teren Komendy jest ogrodzony i posiada dwie bramy wjazdowe (od ulicy Mickiewicza i od ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej). Bramy są pod stałym nadzorem wizyjnym. Wejście i wjazd odbywa się pod nadzorem wyznaczonego funkcjonariusza.
Do budynku Komendy prowadzą dwa wejścia: od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej oznaczone literą A i od placu wewnętrznego oznaczone literą B. Dla gości przeznaczone jest wejście A.
Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy. Budynek nie posiada toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
Na parterze znajduje się pomieszczenie gdzie, przez wyznaczonego pracownika obsługiwane są osoby ze szczególnymi potrzebami.
Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku Komendy nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Pracownicy KP PSP w Sandomierzu nie posiadają przeszkolenia ze znajomości polskiego języka migowego (PJM) oraz systemu językowo-migowego (SJM).
Informacje dla osób z niepełnosprawnościami
Osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej, zwanym dalej "wnioskiem o zapewnienie dostępności". Wniosek o zapewnienie dostępności jest wnoszony do podmiotu publicznego, z którego działalnością jest związane żądanie zapewnienia dostępności zawarte we wniosku. Wniosek o zapewnienie dostępności powinien zawierać:
1. dane kontaktowe wnioskodawcy;
2. wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym;
3. wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą;
4. wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy;
5. podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem;
6. jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Wnioski o zapewnienia dostępności dotyczące działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu można składać w następujący sposób:
- drogą pocztową na adres:
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, ul. Mickieiwcza 61, 27-600 Sandomierz
- drogą elektroniczną na adres:
- sandomierz@straz.kielce.pl
- ePUAP: 6l0wrgs47z
Materiały
Raport o dostepności KP PSP Sandomierz 2021Raport_o_dostepności_KP_PSP_Sandomierz_2021.pdf 0.06MB KP PSP Sandomierz Tekst odczytywany maszynowo
KP_PSP_Sandomierz_Tekst_odczytywany_maszynowo.doc 0.03MB Tekst łatwy do czytania
Tekst_łatwy_do_czytania.pdf 0.36MB Wniosek o dostępność Sandomierz
wniosek_dostepnosc_Sandomierz.docx 0.02MB Wytyczne w zakresie zapewnienia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej
Wytyczne-dostepnosci-jedn-org-PSP.pdf 0.66MB