W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

To instytucje merytoryczne oceniają wnioski w Programach Ministra

15.11.2023

Rozpoczął się nabór wniosków do Programów Ministra na rok 2023

W związku z wywiadem wiceprezydent Warszawy Aldony Machnowskiej-Góry, opublikowanym 14 listopada 2023 r. przez Onet.pl, w którym p. Machnowska-Góra kwestionuje sposób przyznawania dotacji w Programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, twierdząc, że „do procesu decyzyjnego powinny być zaangażowane najważniejsze niezależne instytuty merytoryczne jak Instytut Teatralny czy Instytut Muzyki i Tańca”, MKIDN informuje, że Programy Ministra są zarządzane przede wszystkim przez wyspecjalizowane państwowe instytucje kultury, m.in. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Teatralny, Narodowy Instytut Muzeów, Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny  czy  Zachętę - Narodową Galerię Sztuki – i to te instytucje odpowiadają za ocenę ekspercką wniosków składanych w tych programach.

Ocena ekspercka stanowi niezmiennie 60% wagi ostatecznej oceny wniosku, tak jak to było zanim minister Piotr Gliński objął swój urząd. 30% oceny stanowią kryteria zgodności ze strategicznymi celami programu, a 10% - ocena wartości organizacyjnej zadania, w tym przedstawionego budżetu (jej czynniki są precyzyjnie opisane w specyfikacji każdego programu). Kryteria oceny wniosków dla każdego programu, jak również jego cele strategiczne są szczegółowo przedstawiane w specyfikacji programu publikowanej wraz z ogłoszeniem o naborze wniosków na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

{"register":{"columns":[]}}