St. sekc. Damian Noga z KP PSP Staszów zajął 2 miejsce w biegu na 10 km o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

16.06.2024

Po olbrzymim sukcesie świętokrzyskich strażaków w Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym jakim było wywalczenie I miejsce drużynowo i indywidualnie przez asp. Dawida Kowalika, kolejny nasz strażak przysporzył nam powodów do dumy! St. sekc. Damian Noga z KP PSP Staszów zajął 2 miejsce w III Biegu Strażackim na 10 km o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej! To jego kolejny sukces w rywalizacji sportowej.

Na zdjęciu widzimy triumfatorów w rywalizacji strażaków na 10 km. 3 najszybszych mężczyzn stoi na podium.

St. sekc. Damian Noga to strażak, który wielokrotnie brał udział w rywalizacji biegowej na dystansie 10 km. Dwa lata z rzędu wywalczył miano Mistrzem Europy Strażaków na tym dystansie podczas rywalizacji we włoski Feltre. Tegoroczna rywalizacja o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej stała na wysokim poziomie. Nasz reprezentant uzyskał znakomity czas 33 min. 21 sek., ustępując nieznacznie, bo o 7 sek. triumfującemu w rywalizacji Przemysławowi Ratajczykowi z KW PSP Toruń (33min. 14 sek.). Najniższy stopień podium wywalczył kolejny reprezentant KW PSP Toruń Zbigniew Kujawa z czasem 33 min. 31 sek.

Wszystkim biorącym udział w rywalizacji serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o III Biegu Strażackim na 10 km o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej znajdą Państwo TUTAJ.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Bajur KW PSP Kielce

Zdjęcia: KG PSP