W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przeprowadzone szkolenie rzeczoznawców

DSVFB

W dniach 17-18 czerwca br. odbyło się kolejne już szkolenie dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w szkoleniu w całości poświęconemu trudnej i rzadko podejmowanej tematyce ochrony przeciwpożarowej tuneli drogowych, zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym. Przyczynkiem do podjęcia się przez tutejszą komendę organizacji tego właśnie szkolenia stało się planowane w lipcu tego roku oddanie do użytku tuneli drogowych TS-26 i TS-32 wydrążonych na dolnośląskim odcinku budowanej drogi ekspresowej S3.

Pierwszego dnia uczestnicy mogli zapoznać się z wymaganiami formalno-prawnymi ochrony przeciwpożarowej tuneli drogowych, jak również z aspektami projektowania wymaganych systemów bezpieczeństwa pożarowego. Każdy z omawianych tematów wieńczyły padające z sali pytania i wywiązująca się dyskusja, co szczególnie cieszy, bo jest odzwierciedleniem zainteresowania prezentowaną tematyką.

Drugi dzień szkolenia rozpoczął się poranną sesją wykładów, podczas której przedstawiono koncepcję projektową zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz dobór scenariuszy pożarowych dla obu tuneli drogowych. Omówiono prawdopodobieństwo i rozmiar skutków pożarów w tunelach drogowych.
Po części teoretycznej przyszła pora na równie ciekawą część warsztatową. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z możliwościami zarządzania ruchem w tunelu TS-32 oraz ręcznego i automatycznego sterowania zastosowanymi urządzeniami przeciwpożarowymi jak i technicznymi środkami zabezpieczenia przeciwpożarowego. Punktem kulminacyjnym zwiedzania tunelu był udział w teście realizacji scenariusza pożarowego przy użyciu gorącego dymu.

Szczególnie miło jest nam poinformować, że doceniona została także sama organizacja i przebieg szkolenia, za które odpowiadali funkcjonariusze tut. komendy. Zebrane od uczestników oraz prelegentów podziękowania i gratulacje utwierdzają nas w przekonaniu, że prowadzone przez Dolnośląską Komendę Wojewódzką PSP szkolenia spotykają się z dużym uznaniem środowiska ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego. Otrzymany „feedback” stanowi dla nas wyróżnienie i zachętę do kontynuowania starań o prowadzenie szkoleń w kolejnych latach.

 

 

Autor tekstu:

Radosław Uliasz

Autor zdjęć:

Rafał Lik

Materiały

Materiały ze szkolenia
Materiały​_ze​_szkolenia.zip 59.65MB

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}