Szkolenie dla rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych
29.04.2022
Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu organizuje w dniu 16 maja 2022 r. szkolenie dla rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w szkoleniu pn.: „Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami” której organizatorem jest Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Głównym tematem szkolenia będą uwarunkowania techniczne oraz organizacyjne niezbędne do zapewnienia w warunkach pożaru lub innego zagrożenia możliwości ewakuacji z budynków osób z niepełnosprawnością ruchową, ale także z innymi rodzajami niepełnosprawności utrudniających samodzielną ewakuację. Szkolenie ma na celu omówienie możliwie szeroko tematu, wychodząc poza utarty schemat tylko niepełnosprawności ruchowej, ale także ma na celu pokazać go z różnych perspektyw (osoby niepełnosprawnej, strażaka prowadzącego działania ratownicze, projektanta budynku).
Szczegółowe informacje na temat szkolenia znajdują się poniżej.
SZKOLENIE RZECZOZNAWCÓW DO SPRAW ZABEZPIECZEŃ PRZECIWPOŻAROWYCH
ORGANIZOWANE PRZEZ OŚRODEK SZKOLENIA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ WE WROCŁAWIU
Miejsce szkolenia:
Hotel Novotel Wrocław Centrum
ul. Powstańców Śląskich 7 we Wrocławiu
Tel. (+48) 71 72 24 900
GPS. N 51° 5' 54.56'' E 17° 1' 28.15''
SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ W FORMIE JEDNODNIOWEGO BLOKU TEMATYCZNEGO
Poniedziałek 16 maja 2022 r. Temat szkolenia: Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest poszerzenie wśród rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych świadomości szczególnych potrzeb z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami w trakcie ewakuacji. Uczestnicy szkolenia zostaną również zapoznani z uwarunkowaniami prawnymi, zarówno w zakresie dostępności budynków dla tych osób, jak i ich ewakuacji.
W ramach szkolenia przedstawione zostaną ergonomiczne aspekty ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami, z użyciem dostępnego na rynku, przeznaczonego do tego celu sprzętu. Poruszona zostanie także kwestia wykorzystania wind do celów ewakuacji, jak również rozwiązań budowlanych i instalacyjnych wpływających na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami oczekujących na ewakuację.
Słuchacze zostaną zapoznani z obowiązującymi w powyższym zakresie przepisami przeciwpożarowymi oraz wiedzą techniczną. W trakcie szkolenia, po każdym z wykładów przewidziano podsumowanie i dyskusję z prelegentami. Będzie możliwość wymiany doświadczeń oraz podjęcia próby odpowiedzi na zadane pytania z branży ochrony przeciwpożarowej. Zdobytą podczas szkolenia wiedzę uczestnicy będą mogli wykorzystać do uzgadniania projektów budowlanych, sporządzania ekspertyz technicznych, jak również wszelkiej dokumentacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Ilość miejsc:
Ilość miejsc jest ograniczona, zakwalifikowanie na szkolenie zależne jest od kolejności przesłanych zgłoszeń.
Zasady zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu:
Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są drogą elektroniczną tylko z wypełnioną czytelnie i podpisaną Kartą uczestnictwa, przesłaną na e-mail: szkolenierzeczoznawcy@kwpsp.wroc.pl, nie później niż do dnia 5 maja 2022 r. (czwartek). Link ze wzorem Karty uczestnictwa umieszczony jest poniżej. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacja o zakwalifikowaniu kandydata na szkolenie zostanie przesłana elektronicznie na wskazany wcześniej przez zgłaszającego adres e-mail.
Koszt szkolenia:
Całkowity koszt szkolenia wynosi 500,00 PLN brutto (koszt szkolenia nie obejmuje opłaty za nocleg). Opłatę należy wnieść po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu na szkolenie, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 maja 2022 r. (czwartek) na konto, które zostanie podane w tej informacji.
Nocleg:
Istnieje możliwość noclegu w Hotelu IBIS Wrocław Centrum*** w cenie 220 PLN za pokój 1 osobowy lub 245 PLN za pokój 2 osobowy oraz w Hotelu Novotel Wrocław Centrum*** w cenie 270 PLN za pokój 1 osobowy lub 300 PLN za pokój 2 osobowy. Podane ceny są cenami brutto. W cenie pokoju wliczone jest śniadanie. Uczestnicy szkolenia dokonują rezerwacji noclegu indywidualnie.
Hotel dysponuje na swoim terenie 300 miejscami postojowymi. Dla osób, które nie będą mogły skorzystać z hotelowych miejsc postojowych, istnieje możliwość skorzystania z płatnego parkingu wielopoziomowego znajdującego się na przeciwko hotelu. Hotel dysponuje monitorowanym parkingiem dla gości. Opłata: 45 PLN brutto /doba/samochód.
Materiały ze szkolenia:
Zostaną udostępnione uczestnikom szkolenia w wersji elektronicznej – po zakończeniu szkolenia.
Uzyskanie zaświadczeń oraz przypisana ilość punktów:
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej określił liczbę przypisanych punktów za szkolenia w ilości 3 pkt. Po zakończeniu szkolenia, przewidziany jest egzamin w formie pisemnych testów, z opcją jednokrotnego wyboru odpowiedzi. Warunkiem wydania zaświadczenia, będzie uzyskanie nie mniej niż 65 % poprawnych odpowiedzi. Pytania testowe z zagadnień omówionych na przedmiotowym szkoleniu zostaną przygotowane przez poszczególnych prelegentów i autoryzowane przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Ponadto warunkiem uzyskania zaświadczenia ze szkolenia będzie obowiązkowa obecność na szkoleniu.
Kontakt do organizatora szkolenia:
st. kpt. Aneta PAZDAN
Ośrodek Szkolenia KW PSP we Wrocławiu,
tel. 71-3682194
e-mail: a.pazdan@kwpsp.wroc.pl
st. kpt. Mariusz BARAŃSKI
Wydział Kontrolno – Rozpoznawczy KW PSP we Wrocławiu
tel.: 71-3682123
e-mail: m.baranski@kwpsp.wroc.pl
Materiały
16_05_2022_szkolenie_rzeczoznawcow_-_PROGRAM3_16_05_2022_szkolenie_rzeczoznawcow_-_PROGRAM_do_wydruku.pdf 0.17MB karta_uczestnictwa_rzeczoznawcy
karta_uczestnictwa_rzeczoznawcy.doc 0.05MB