Oferta pracy

11.04.2023

Oferta pracy – Referent w Wydziale Konsularnym i Polonii Ambasady RP w Wilnie

Budynek Ambasady RP w Wilnie

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie zaprasza do udziału w konkursie na stanowisko „Referenta” w Wydziale Konsularnym i Polonii Ambasady RP w Wilnie na pełen etat (40 godzin tygodniowo)

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie zaprasza Państwa do udziału w konkursie na stanowisko: Referent w Wydziale Konsularnym i Polonii Ambasady RP w Litwie.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe;
  • biegła znajomość języka polskiego;
  • dobra znajomość języka litewskiego (w mowie i w piśmie);
  • znajomość języka angielskiego i innych języków mile widziana;
  • podstawowa znajomość kluczowych aktów prawnych Republiki Litewskiej;
  • obsługa komputera (Microsoft Office, w szczególności Microsoft Outlook, Microsoft Word i Microsoft Excel, Internet);
  • wysoka kultura osobista;
  • doświadczenie w pracy biurowej;
  • umiejętność przygotowywania dokumentacji, wykonywania tłumaczeń, telefonicznej obsługi interesantów;
  • bardzo dobra organizacja pracy, rzetelność, terminowość;
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność pracy pod presją czasu i stresu;
  • zgoda na poddanie się procedurze weryfikacyjnej z pkt. widzenia bezpieczeństwa i dostępu do danych osobowych.

Planowany zakres obowiązków na oferowanym stanowisku:

  • obsługa bieżących kontaktów kierownika wydziału z innymi instytucjami lub urzędami;
  • łączenie rozmów;
  • wprowadzanie, aktualizacja i obsługa zasobów teleadresowych wydziału;
  • prowadzenie terminarza w zakresie działań wydziału;
  • zapewnienie funkcjonowania sekretariatu wydziału;
  • obsługa poczty elektronicznej sekretariatu;
  • obsługa interesantów w sprawach konsularnych oraz pobieranie opłat;
  • przyjmowanie, rejestracja korespondencji;
  • przygotowanie dokumentów celem ich przekazania zgodnie z dekretacją;
  • obsługa telefonów i innych technicznych środków wyposażenia biurowego;
  • przepisywanie korespondencji zleconej przez kierownika placówki;
  • koordynacja wydarzeń organizowanych przez wydział;
  • samodzielne przygotowywanie okolicznościowej korespondencji;
  • tłumaczenia korespondencji;
  • zastępowanie innych pracowników wydziału w czasie nieobecności;
  • inne polecenia kierownika placówki.

Forma zatrudnienia: umowa o pracę. Warunki zawarte w umowie o pracę opierają się na prawie Republiki Litewskiej. Okres próbny – do 3 miesięcy. Przed zatrudnieniem konieczne są badania lekarskie.

Zgłoszenia w formie listu motywacyjnego oraz CV prosimy przesyłać na adres mailowy wilno.amb.wk@msz.gov.pl do dnia 30.04.2023 r.

AmbasadRP w Wilnie zastrzega sobie prawo do kontaktowania się wyłącznie z wybranymi kandydatami, wyłonionymi w pierwszym etapie rekrutacji.