Tytuł/stanowisko: Księgowy

Nadleśniczy Nadleśnictwa Bolesławiec ogłasza nabór wewnętrzny na stanowisko księgowy w dziale Finansowo-Księgowym

Wykształcenie: Średnie
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na zastępstwo
Termin składania aplikacji upłynął: 02-07-2024

Informacje o ofercie

Organizator naboru:

Nadleśnictwo Bolesławiec
ul. Mikołaja Brody 2A, 59-700 Bolesławiec
tel. 75 732 36 16, CISCO 1303 100
e-mail: boleslawiec@wroclaw.lasy.gov.pl

Określenie stanowiska:

KSIĘGOWY/ REFERENT DS. KSIĘGOWOŚCI w dziale FINANSOWO-KSIĘGOWYM.

Ostateczne określenie stanowiska nastąpi po określeniu stopnia zaawansowania merytorycznego kandydata.

Zakres obowiązków

Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

  1. Prowadzenie ewidencji ilościowo-wartościowej materiałów magazynowych. Uzgadnianie stanów magazynowych z osobami materialnie odpowiedzialnymi. Wystawianie PZ, RW, WZ.
  2. Wystawianie not księgowych, not korygujących, dowodów wewnętrznych dla potrzeb vat.
  3. Wystawianie faktur vat na sprzedaż środków trwałych.
  4. Sprawdzanie pod względem formalno – rachunkowym dokumentów finansowo-księgowych.
  5. Prowadzenie ewidencji aktywów trwałych w module Finanse i Księgowość. Naliczanie w okresach miesięcznych amortyzacji.
  6. Generowanie arkuszy inwentaryzacyjnych dot. środków trwałych i wprowadzanie do systemu wyników spisu – arkusze inwentaryzacyjne i rozliczanie różnic inwentaryzacyjnych.
  7. Uzgadnianie w okresach miesięcznych podatku VAT należnego oraz podatku Vat naliczonego.
  8. Generowanie i wysyłka elektronicznie JPK-VAT oraz Vat-UE.
  9. Prowadzenie bieżącej analizy obrotów i sald przypisanych kont.
  10. Wystawianie not księgowych oraz dowodów PK w miarę potrzeb.
  11. Archiwizowanie sporządzonej dokumentacji zgodnie z przepisami w sprawach archiwizowania dokumentacji finansowej i gospodarczej oraz instrukcji kancelaryjnej w zakresie zajmowanego stanowiska.
  12. Obsługa systemu EZD.
  13. Wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonego.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: dolnośląskie
Nadleśnictwo Bolesławiec, ul. Mikołaja Brody 2A, 59-700 Bolesławiec

Wymagania

Wymagania niezbędne:

  1. Wykształcenie minimum średnie oraz przynajmniej rok pracy w księgowości. Wykształcenie wyższe mile widziane;
  2. Znajomość prawa podatkowego w zakresie VAT;
  3. Znajomość przepisów o rachunkowości;
  4. Znajomość obsługi komputera, a w szczególności pakietu MS Office;
  5. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wymienionym stanowisku pracy;
  6. Odpowiednie predyspozycje osobowe, tj. sumienność, dokładność, dyspozycyjność, umiejętność pracy w zespole;
  7. Posiadanie pełni praw cywilnych i obywatelskich.

Wymagania dodatkowe mogące decydować o ostatecznym wyborze kandydata :

  1. Posiadanie dłuższego niż 1 rok stażu pracy na stanowisku księgowego;
  2. Znajomość Systemu Informatycznego Lasów Państwowych (SILP) w stopniu umożliwiającym jego wykorzystanie do realizacji powierzonych zadań, w szczególności modułu Finanse i Księgowość, Gospodarka Towarowa.

  1. CV z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, opatrzone własnoręcznym podpisem;
  2. List motywacyjny z adresem do korespondencji oraz numerem telefonu i adresem poczty e-mail, opatrzony własnoręcznym podpisem;
  3. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, ukończone kursy, szkolenia (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej);
  4. Kwestionariusz osobowy kandydata (załącznik nr 1);
  5. Klauzula informacyjna dla kandydata do pracy (załącznik nr 2).

Benefity

  1. Wynagrodzenie zostanie określone według zasad wynikających z Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Lasów Państwowych z dnia 29.01.1998 r. z późniejszymi zmianami;
  2. Możliwość rozwoju zawodowego,
  3. Świadczenia zdrowotne i socjalne.

Termin i miejsce składania ofert:

  1. Wymagane dokumenty należy przesłać drogą pocztową lub drogą elektroniczną w terminie do 02.07.2024 r. do godz. 13.00 na adres: Nadleśnictwo Bolesławiec, ul. Mikołaja Brody 2A, 59-700 Bolesławiec lub e-mail: boleslawiec@wroclaw.lasy.gov.pl z dopiskiem „Nabór na wolne stanowisko KSIĘGOWY”;
  2. Do udzielania informacji na temat rekrutacji upoważniona jest starszy specjalista ds. pracowniczych Sylwia Miłkowska;
  3. Dokumenty złożone po w/w terminie nie będą rozpatrywane;
  4. Kandydaci spełniający wymagania formalne, którzy po przeanalizowaniu ofert zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru, będą powiadomieni telefonicznie o terminie jego przeprowadzenia.

Dodatkowe informacje:

  1. Nadleśnictwo nie odsyła złożonych przez kandydatów dokumentów i nie zwraca uczestnikom kosztów związanych z naborem;
  2. Złożone przez kandydatów oferty będą rozpatrywane zgodnie z obowiązującymi w Nadleśnictwie Bolesławiec regulacjami dotyczącymi rekrutacji;
  3. Postępowanie rekrutacyjne składa się z trzech etapów:

- oceny dokumentów aplikacyjnych pod względem formalnym,

- oceny merytorycznej dokumentów aplikacyjnych pod względem wymagań określonych w ogłoszeniu o naborze,

- rozmowy kwalifikacyjnej;

  1. Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszeni kandydaci wybrani po dokonaniu oceny formalnej oraz merytorycznej dokumentów aplikacyjnych;
  2. Po zakończeniu procedury naboru, dokumenty aplikacyjne kandydata, który zostanie wyłoniony w procesie rekrutacji zostaną dołączone do akt osobowych;
  3. Dokumenty aplikacyjne pozostałych kandydatów mogą zostać odebrane osobiście  przez zainteresowanych. Po zakończonej rekrutacji, w terminie 30 dni kalendarzowych, dokumenty aplikacyjne odrzucone na każdym z etapów postępowania rekrutacyjnego, zostaną trwale usunięte;
  4.  Postępowanie i rozstrzygnięcie postępowania jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu i odwołaniu;
  5. Nadleśniczy Nadleśnictwa Bolesławiec zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na każdym etapie bez podania przyczyny.

Materiały

Ogłoszenie o naborze wewnętrznym KSIĘGOWY
Ogłoszenie​_o​_naborze​_wewnętrznym​_KSIĘGOWY.pdf 0.55MB
załącznik nr 1 - kwestionariusz - do ogłoszenia o naborze na stanowisko KSIĘGOWY
załącznik​_nr​_1​_-​_kwestionariusz​_-​_do​_ogłoszenia​_o​_naborze​_na​_stan​_KSIĘGOWY.pdf 0.41MB
załącznik​_nr​_1​_-​_kwestionariusz​_-​_do​_ogłoszenia​_o​_naborze​_na​_stan​_KSIĘGOWY.docx 0.03MB
załącznik nr 2 - klauzula kandydat PGL LP N-ctwo B-c
załącznik​_nr​_2​_-​_klauzula​_kandydat​_PGL​_LP​_N-ctwo​_B-c.pdf 0.72MB
załącznik​_nr​_2​_-​_klauzula​_kandydat​_PGL​_LP​_N-ctwo​_B-c.docx 0.02MB
Pierwsza publikacja:
27.06.2024 14:43 Maciej Krzak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sylwia Miłkowska
Ogłoszenie rekrutacyjne - księgowy w dziale Finansowo-Księgowym 1.0 27.06.2024 14:43 Maciej Krzak