Tytuł/stanowisko: Nabór wewnętrzny na wolne stanowisko pracy: Strażnik leśny / Referent

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brzeziny ogłasza nabór wewnętrzny na wolne stanowisko pracy: Strażnik leśny I Referent

Wykształcenie: Średnie
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Termin składania aplikacji upłynął: 30-06-2023

Informacje o ofercie

Oferta pracy na stanowisku: Strażnik leśny / referent.

Zakres obowiązków

VII. ZAKRES WAŻNIEJSZYCH ZADAŃ WYKONYWANYCH NA STANOWISKU

STRAŻNIKA LEŚNEGO / REFERENTA

  1. Zapobieganie oraz zwalczanie przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego.
  2. Wykonywanie zadań związanych z ochroną mienia w zarządzie Lasów Państwowych, w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Brzeziny.
  3. Udzielanie pomocy w działaniach z zakresu ochrony lasu przed szkodnictwem leśnym i zwalczaniu szkodnictwa leśnego.
  4. Prowadzenie działań prewencyjnych i edukacyjnych mających na celu ochronę lasu przed szkodnictwem.
  5. Prowadzenie postępowań w sprawach o wykroczenia i przestępstwa.
  6. Nakładanie grzywien w drodze mandatu karnego.
  7. Współpraca z organami ścigania, wymiaru sprawiedliwości i innymi instytucjami w zakresie zwalczania szkodnictwa leśnego i ochrony mienia.
  8. Prowadzenie spraw związanych z analizą stanu zagrożenia szkodnictwem leśnym. 9. Prowadzenie okresowych analiz i sprawozdawczości z zakresu szkodnictwa leśnego.

10. Prowadzenie spraw wynikających z zarządzenia nr 69 DGLP z dnia 14.11.2019 r. w sprawie określenia organizacji i zakresu działania posterunków Straży Leśnej w nadleśnictwach i grup interwencyjnych Straży Leśnej w regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych oraz szczegółowych zasad szkolenia strażników leśnych. Szczegółowy zakres czynności ustalony zostanie po zatrudnieniu.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: łódzkie
W zasięgu terytorialnym Nadlesnictwa Brzeziny

Wymagania

  1. WYMAGANIA NIEZBĘDNE:
    1. wykształcenie średnie leśne lub wyższe leśne (preferowane wyższe)
    2. wymagany staż pracy: 2 lata pracy - dla stanowiska strażnik leśny / 1 rok pracy dla stanowiska referent,
    3.

      brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku objętym naborem,
    4. spełnienie wymagań do zatrudnienia w Służbie Leśnej, o których mowa w art. 45 ust. 2 Ustawy o lasach z dnia 28 września 1991r. (Dz.U. z 2022r. poz.

672 ze zm.)

    1. ukończony kurs podstawowy dla kandydatów do Straży Leśnej lub podpisane zobowiązanie do odbycia w/w kursu,
    2. posiadanie prawa jazdy kat. B,
  1. WYMAGANIA DODATKOWE (FAKULTATYWNE) mające wpływ na ocenę kandydata:

b) doświadczenie zawodowe na stanowisku objętym naborem,

  1. dodatkowe kwalifikacje, kursy przydatne na stanowisku objętym naborem,
  2. znajomość wewnętrznych przepisów obowiązujących w LP zwłaszcza w obszarze zadań przewidzianych do realizacji na zajmowanym stanowisku, przepisów prawa karnego, prawa cywilnego,
  3. umiejętność obsługi programów SILP, SILPweb,
  4. umiejętność pracy w systemie EZD
  5. predyspozycje osobowe: punktualność, odpowiedzialność, sumienność, dokładność, systematyczność, samodzielność, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole, gotowość do podnoszenia kwalifikacji,

Wymagane dokumenty

WYMAGANE DOKUMENTY:

  1. CV- opatrzone własnoręcznym czytelnym podpisem (wraz z adresem do korespondencji, numerem telefonu i adresem e-mail),
  2. list motywacyjny, opatrzony własnoręcznym czytelnym podpisem,
  3. kserokopie świadectw pracy oraz oświadczenie kandydata o zatrudnieniu w przypadku pozostawania kandydata w stosunku pracy opatrzone własnoręcznym czytelnym podpisem (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej),
  4. kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie opatrzone własnoręcznym czytelnym podpisem (oryginały do wglądu podczas rozmowy

kwalifikacyjnej,

  1.

    kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach, posiadanych uprawnieniach niezbędnych do wykonywania pracy na przedmiotowym stanowisku pracy opatrzone własnoręcznym czytelnym podpisem (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej),
  2. kwestionariusz osobowy kandydata do pracy (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia) opatrzony własnoręcznym czytelnym podpisem,
  3. klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy (według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia) opatrzona własnoręcznym czytelnym podpisem,
  4. oświadczenie kandydata opatrzone własnoręcznym czytelnym podpisem dot.

spełnienia warunków do zatrudnienia w Służbie Leśnej, o których mowa w art. 45 ust. 2 Ustawy o lasach z dnia 28 września 1991r. oraz odbycia /zobowiązania do odbycia kursu podstawowego do straży leśnej (według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszego ogłoszenia),

  1. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszego ogłoszenia) opatrzone własnoręcznym czytelnym podpisem,

Materiały

Ogłoszenie nabór wewnętrzny - Strażnik leśny
Ogłoszenie​_nabór​_wewnętrzny.pdf 0.13MB
załącznik nr​_1​_-Kwestionariusz​_osobowy​_kandydata​_na​_pracownika​_LP 19.06.2023
załącznik nr​_1​_-Kwestionariusz​_osobowy​_kandydata​_na​_pracownika​_LP 19.06.2023.docx 0.02MB
Załącznik Nr​_2​_Klauzula 19.06.2023
Załącznik Nr​_2​_Klauzula 19.06.2023.docx 0.03MB
ZaŁącznik nr​_3​_oświadczenie 19.06.2023
ZaŁącznik​_nr​_3​_oświadczenie 19,06.2023.docx 0.01MB
Pierwsza publikacja:
19.06.2023 14:11 Grzegorz Marczyński
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sylwia Winogrocka
Nabór wewnętrzny na wolne stanowisko pracy: Strażnik leśny / Referent 2.0 19.06.2023 14:58 Robert Dziedzic
Nabór wewnętrzny na wolne stanowisko pracy: Strażnik leśny / Referent 1.0 19.06.2023 14:11 Grzegorz Marczyński