Jubileusz - galeria zdjęć
02.06.2022
W dniach 20 i 21 maja br. odbył się długo oczekiwany Jubileusz 75-lecia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Była to okazja do wspólnego spotkania i świętowania przez przybyłych licznie uczniów, absolwentów, pedagogów i rodziców.
Dwudniowe obchody rozpoczęły się w piątek 20 maja 2022 roku, gdy swój dzień przeżywali młodzi artyści, ciesząc wzrok znakomitymi filmami o „Łowieckiej”, czy zabierając do domów okolicznościowy "pakiet" prezentów, który otrzymał każdy z uczniów!
Składał się on z jubileuszowej książki, dokumentującej najważniejsze wydarzenia z ostatnich pięciu lat działalności Szkoły, magicznego pamiątkowego kubka, podkładki pod mysz z wizerunkiem szkoły oraz torby z jej logo.
Prezenty sponsorowane były przez Radę Rodziców i Dyrekcję. W piątkowe popołudnie odbyła się uroczysta Rada pedagogiczna na której wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi cieszyli się także z otrzymanych prezentów-pakietów.
Sobotni poranek drugiego dnia obchodów skierowany był do absolwentów Szkoły i kadry pedagogicznej. Licznie przybyli Goście i gospodarze z radością odśpiewali w tanecznym stylu „To były piękne – Łowieckie – dni”, obejrzeli filmy dokumentujące rozwój, klimat i specyfikę naszego miejsca pracy, nauki i aktywności artystycznej, odbyli przyjacielskie spotkania z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy, czy ze smakiem raczyli się specjalnością szkolnej stołówki, w tym przypadku sławną zupą z Łowieckiej.
Uściskom, fotografiom i uśmiechom nie było końca..…
Popołudniowy, trwający do późnych godzin wieczornych jubileuszowy koncert, który odbył się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, był wydarzeniem przygotowanym przez solistów, zespoły kameralne i orkiestrę, z udziałem absolwentów szkoły, jej pedagogów i wychowanków. Wśród zaproszonych osób gościliśmy m.in. Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej Barbarę i Bogdana Zdrojewskich, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, Rektora AMKL prof. dra hab. Krystiana Kiełba, Starszego Wizytatora CEA Małgorzatę Panek-Kiszczak oraz wielu innych.
Pani Wizytator odczytała listy gratulacyjne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego oraz Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej dra Zdzisława Bujanowskiego skierowane do całej społeczności szkolnej.
W części oficjalnej spotkania, prócz wypowiedzi zaproszonych gości, aż czterdziestu dwóch pracowników Szkoły otrzymało medale i odznaki honorowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W sercach wciąż jeszcze słyszymy wspaniałe dźwięki wykonawców jubileuszowego koncertu: synkopowane akcenty „Łowiecka Marching Bandu”, precyzyjne frazy zespołu „Unison”, świetliste nuty chóru „Puellae cantantes”, ekspresyjne sola skrzypcowe Kingi Augustyn, czy jazzowe medytacje Magdaleny Zawartko.
Nie zapomnimy niesamowitych brzmień czterech fortepianów w Bachowskim koncercie, zręcznego toucher Piotra Alexewicza, czy żywiołowego tutti orkiestry, kierowanej ręką Maestro Marcina Grabosza. Jeśli Mistrz, Uczeń i Absolwent zasiadają przy wspólnym pulpicie w blasku scenicznych reflektorów, jeśli pedagog – prócz codziennej dydaktyki – kreuje malownicze muzyczne światy, jeśli publiczność reaguje entuzjastycznie – to za Williamem Szekspirem chciałoby się zawołać: „Jeśli muzyka jest pokarmem duszy, grajmy dalej!”.