W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Renowacja rzeźb w Słupsku

07.03.2024

Na zdjęciu widzimy nauczyciela pana Andrzeja Mrowcę z rzeźbą z drewna. Andrzej Mrowca jest ubrany w czarną kurtkę z kapturem, czarne spodnie, na głowie ma założoną szarą czapkę. Fotografia zrobiona jest w chwili kiedy artysta mocuje rzeźbę do ściany budynku.
Rzeźba przedstawiająca Stanisława Ignacego Witkiewicza jest dużych rozmiarów. W rzeźbie wyróżnia się twarz Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jedno oko jest zamknięte, a drugie otwarte. Dodatkowo na głowie ma wyrzeźbioną czapkę. Pozostała sylweta wyrzeźbiona jest schematycznie. Pan Andrzej Mrowca, aby móc zainstalować, przyczepić rzeźbę do ceglanego muru musiał stanąć na podwyższeniu. Podwyższeniem w tym momencie okazał się drewniany kwietnik. Po lewej stronie w niszy budynku widzimy na czarnym tle zawieszone dwa plakaty, jeden pod drugim. Jeden z plakatów, ten od góry jest biały a drugi na dole szary. Plakaty przedstawiają portrety Stanisława Ignacego Witkiewicza. Dodatkowo na plakatach umieszczone są teksty poświęcone wybitnemu artyście.

W dniach 22-24 lutego 2024 r. pan Andrzej Mrowca – nauczyciel snycestwa w zakopiańskim PLSP im. Antoniego Kenara, przeprowadził warsztaty z renowacji na zaproszenie Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. Nie była to pierwsza wizyta naszego Pedagoga w słupskim liceum – przed dziewięciu laty, na zaproszenie Pana Piotra Nowotnego nauczyciel wraz z grupą młodzieży (K. Fiedor, K. Gospodarczyk, S. Marszałek, M. Talaga, D. Pęksa, M. Żądło, F. Szczepaniec, B. Zamarło) zrealizowali projekt, którego celem było ukazanie osobowości artystycznej Stanisława Ignacego Witkiewicza za pomocą form przestrzennych realizowanych w drewnie.

Tegoroczne spotkanie jest nawiązaniem do dawnej współpracy, a jego celem było poznanie materiału jakim jest drewno, jego obróbka za pomocą własciwych narzędzi przystosowanych do narzucenia pewnej formy. Dzięki warsztatom uczniowie mogli zapreentować swoją wrażliwosć estetyczną, swobodę operowania środkami i technikami plastycznymi, twórczy i kreatywny sposób przekazywania obrazu plastycznego, a także świadome wykorzystanie takich środków wyrazu jak światło, różnicowanie kształtów czy kontrast.

W nadziei na dalszą współpracę, serdecznie dziekujemy kierownictwu oraz kadrze LSP im. Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz Słupskiego Ośrodka Kultury za zaproszenie oraz organizację warsztatów.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}