W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Dostępność cyfrowa

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://www.gov.pl/web/po-tarnow zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data publikacji strony internetowej: 2021-02-10.

Strona internetowa jest  zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia 2021-02-10.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Ułatwienia na stronie internetowej

Dostępność serwisów internetowych jest ważna dla wszystkich bez wyjątku, ale ma szczególne znaczenie dla osób narażonych na wykluczenie cyfrowe, np. seniorów czy osób z niepełnosprawnością.

Dążymy do tego, by nasz serwis spełniał międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.1 (WCAG 2.1).

Zasady te mówią, co zrobić, aby serwis był dostępny dla każdego, bez względu na:

  • poziom jego sprawności,

  • wiek,

  • sprzęt czy oprogramowanie, którego używa.

Nasz serwis dąży do zgodności z tymi wytycznymi na poziomie AA, tzn. jest dostępny dla większości osób, które z niego korzystają.

Osoby niewidome i słabo widzące:

Wszystkie strony serwisu posiadają strukturę nagłówkową, która umożliwia szybkie przejrzenie strony bez konieczności czytania jej całej treści.
Do wszystkich zdjęć prezentujących istotne informacje dodane są opisy alternatywne.
Strony wykonane są z zastosowaniem wysokiego kontrastu treści oraz zapewniają przy dużym powiększeniu widoku zachowanie wszystkich funkcji i informacji.

Osoby, które nie korzystają z myszki:

Wszystkie informacje i funkcjonalności serwisu są dostępne bez problemu za pomocą samej klawiatury.

Zmiana rozmiaru strony

Zmiana wielkości tekstu możliwa jest poprzez użycie kombinacji klawiszy:

Firefox, Chrome, Internet Explorer:

[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok

Opera:

[SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok
[-] aby pomniejszyć widok

Dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością cyfrową dla osób niepełnosprawnych strony internetowej prosimy o kontakt na adres poczty elektronicznej it.potar@prokuratura.gov.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna:

Uprzejmie informujemy, że osobom niesłyszącym lub osobom, które mają trudności w komunikowaniu się i, które w związku z tym potrzebują wparcia w kontaktach umożliwia się skorzystanie przy załatwianiu sprawy z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika.

W razie potrzeby zapewnienia takiej pomocy należy złożyć pisemny wniosek o zapewnienie dostępności informacyjno-komunikacyjnej. Wniosek należy złożyć do jednostki prokuratury, w której ma zostać wykonana dana czynność wymagająca pomocy co najmniej 3 dni robocze przed zdarzeniem uzasadniającym złożenie wniosku. Wniosek (zgłoszenie) winien wskazywać dane wnioskodawcy ze wskazaniem również danych adresowych i kontaktowych (telefon, mail), dzień zaplanowanej czynności, rodzaj tej czynności oraz oczekiwany zakres pomocy ze wskazaniem wybranej metody komunikowania PJM, SJM, SKOGN i ewentualnie sygnaturę akt sprawy. Wniosek można wysłać również drogą elektroniczną na skrzynkę Epuap właściwej jednostki prokuratury lub mailem na adresy wskazane poniżej.

W razie wątpliwości prosimy osoby zainteresowane o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za zapewnienie tłumacza migowego w poszczególnych jednostkach:

  • Prokuratura Rejonowa w Tarnowie – Marzena Krawczyk. Tel: 14 6888 156 email: marzena.krawczyk@prokuratura.gov.pl
  • Prokuratura Rejonowa w Brzesku – Krystyna Krakowska tel: 14 688633 email: krystyna.krakowska@.prokuratura.gov.pl
  • Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej – Katarzyna Lewandowska tel: 14 6886363, email: katarzyna.lewandowska@prokuratura.gov.pl
  • Prokuratura Rejonowa w Bochni – Aneta Bienias tel: 14 6886311; email: aneta.bienias@prokuratura.gov.pl

 

{"register":{"columns":[]}}