Podnoszenie jakości życia poprzez kompleksowy i przyjazny środowisku rozwój przedsiębiorczości w Południowej Kenii
Lokalna społeczność nieustannie boryka się z problemami ubóstwa strukturalnego, brakiem dostępu do czystej wody oraz niestabilną sytuacją w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego. Działania projektowe, stanowiące odpowiedź na powyższe problemy, prowadzono na rzecz populacji wsi reprezentowanych przez trzy kooperatywy rolnicze (Self Help Groups, SHG).
Zbudowane zostały trzy tamy piaskowe na rzekach sezonowych, co spowodowało wzrost poziomu wód gruntowych, umożliwiając czerpanie wody z trzech nowo wybudowanych studni. Dzięki temu mieszkańcy okolicznych wiosek, którzy w porze suchej musieli korzystać z odległych źródeł, uzyskali całoroczny dostęp do wody na potrzeby gospodarstw domowych i upraw.
Rolników zapoznano z mechanizmami działania lokalnego rynku oraz sposobami prowadzenia upraw w systemie zrównoważonego rolnictwa (permakultura). W dwóch działających w regionie szkołach zainstalowano systemy zbierania wody opadowej oraz zbiorniki wodne. Zmodernizowana infrastruktura zapewniła szkołom dostęp do wody na wiele lat, a tym samym możliwość zachowania prawidłowej higieny, zmniejszając ryzyko występowania chorób wśród uczniów i nauczycieli.
REALIZATOR: Polska Akcja Humanitarna
MIEJSCE REALIZACJI: Kenia, hrabstwa Makueni, Machakos i Kitui
WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA: 769 568 PLN