Partnerzy
-
Administracja rządowaPolska administracja rządowa jest ważnym partnerem Ministerstwa Spraw Zagranicznych przy realizacji zadań polskiej współpracy rozwojowej.
-
Fundacja Solidarności MiędzynarodowejFundacja Solidarności Międzynarodowej jest fundacją Skarbu Państwa pod patronatem Prezydenta RP, nadzorowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Fundacja wspiera demokrację, w tym demokrację lokalną, w krajach przechodzących transformację systemową okazując pomoc w prodemokratycznych przemianach społeczeństwom, a także wspierając przestrzeganie praw człowieka na świecie.
-
Partnerzy społeczniPartnerzy społeczni współpracy rozwojowej to organizacje pozarządowe, eksperci, akademicy oraz instytucje zaangażowane lub zainteresowane współpracą rozwojową, edukacją globalną, pomocą humanitarną oraz organizacje specjalizujące się we współpracy rozwojowej zdefiniowanej w ustawie z 16 września 2011 roku.
-
Jednostki samorządu terytorialnegoJednostki samorządu terytorialnego odgrywają szczególną rolę w polskiej współpracy rozwojowej. Angażując się w inicjatywy na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju nie tylko przyczyniają się do wzrostu społeczno-gospodarczego państw partnerskich, ale wpływają również na świadomość globalną swoich społeczności, na przełamywanie barier i uprzedzeń.
-
Unia EuropejskaWspółpraca rozwojowa to jedna z najważniejszych dziedzin stosunków zewnętrznych Unii Europejskiej (UE) i zarazem jedna z najstarszych polityk wspólnotowych.
-
Organizacja Narodów ZjednoczonychOrganizacja zrzesza wszystkie państwa świata i jest forum rozwiązywania globalnych problemów społecznych, ekonomicznych i rozwojowych.
-
Organizacja Współpracy Gospodarczej i RozwojuOrganizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (ang. Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) od utworzenia w 1961 r. podejmuje kwestie globalnego rozwoju gospodarczego i społecznego.
-
Wielostronne banki rozwojuJednym z istotnych wymiarów polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem instytucji wielostronnych jest zaangażowanie w działalność międzynarodowych banków rozwoju. Wzmacnia ono i uzupełnia nasze bilateralne działania pomocowe.
-
Sektor prywatnyMinisterstwo Spraw Zagranicznych wspiera budowę systemu zachęcania i wsparcia sektora prywatnego, by mógł on aktywnie włączyć się w realizację celów zrównoważonego rozwoju na świecie. Aby osiągnąć cele Agendy 2030 niezbędne jest tworzenie partnerstw i umacnianie współpracy publiczno-prywatnej, która będzie nakierowana na rozwiązywanie globalnych wyzwań gospodarczych, środowiskowych i społecznych.