W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozwój libańskich służb ratowniczych w zakresie działań na terenach zurbanizowanych (moduł 1)

Przy ustawionym w podkowę stole siedzą uczestnicy szkolenia i patrzą się na wyświetlaną na ekranie prezentację

Celem pierwszego modułu projektu o nazwie "Rozwój libańskich służb ratowniczych w zakresie działań na terenach zurbanizowanych" było przede wszystkim zwiększenie zdolności operacyjnych libańskiej administracji publicznej w zakresie zapobiegania i reagowania na klęski żywiołowe i katastrofy wynikające z działalności człowieka oraz podniesienie kompetencji kadry zarządzającej w obszarze przyjmowania międzynarodowej pomocy ratowniczej i procedur związanych z działaniem międzynarodowych grup ratowniczych.

W ramach projektu doposażono beneficjenta w medyczny sprzęt ratowniczy, w tym zestawy szkoleniowe, oraz przekazano komplety ochron osobistych. Przeprowadzono specjalistyczne warsztaty szkoleniowe z zakresu ratownictwa medycznego, a także warsztaty szkoleniowe dotyczące organizacji międzynarodowej pomocy ratowniczej, w tym Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności oraz problematyki działań grup poszukiwawczo-ratowniczych zgodnie ze standardami ONZ. W ramach projektu dokonano ponadto oceny aktualnego stanu grup poszukiwawczo-ratowniczych w Libanie, na podstawie której wyznaczono ścieżkę rozwoju krajowych zdolności w tym zakresie.

Nabyte w ramach projektu kwalifikacje oraz zakupiony sprzęt będą wykorzystywane w codziennych działaniach ratowniczo-gaśniczych zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców Libanu.

W ramach pierwszego modułu zrealizowano 5 działań projektowych. Przeszkolono 26 ratowników z zakresu ratownictwa medycznego na poziomie instruktorskim. Zakupiono 3 zestawy fantomów szkoleniowych (osoba dorosła, dziecko, niemowlę) oraz 2 fantomy głowy do nauki intubacji. Zakupiono 13 zestawów ratownictwa medycznego (torba medyczna z wyposażeniem, szyny Kramera, nosze typu deska). Przeszkolono 33 osoby w zakresie organizacji międzynarodowej pomocy ratowniczej oraz problematyki działań grup poszukiwawczo-ratowniczych i opracowano dokument o nazwie „Mapa drogowa rozwoju systemu grup poszukiwawczo-ratowniczych w Libanie”.

Działania szkoleniowe zostały zrealizowane w formule zdalnej z uwagi na trwający w regionie konflikt izraelsko-palestyński.

 

Numer projektu: DWR/PPR 2023/021/2/2023

Miejsce realizacji: Liban

Podmiot realizujący: Fundacja iHelp Institute

Zatwierdzona kwota dotacji: 410 111 PLN

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}